اخبار

عضویت چهار هزار زن ایلامی در صندوق های خرد روستایی

عضویت چهار هزار زن ایلامی در صندوق های خرد روستایی
مدیرکل بهزیستی ایلام از راه اندازی ۳۰۰ صندوق خرد زنان در روستاهای استان خبر داد و گفت: حدود چهار هزار نفر از زنان روستایی در این صندوق ها عضو می شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، زهرا همتی گفت: این صندوق ها در ۱۳۰ روستای استان با همکاری بهزیستی، صندوق کارآفرینی و امید و امور بانوان استانداری و مجری بخش خصوصی ایجاد می شوند.

وی افزود: بهزیستی برای تشکیل ۱۰۰ گروه حدود ۱۰ میلیارد ریال بلاعوض هزینه کرده و در تلاش است تا با مشارکت گروه های مختلف بتواند صندوق خرد زنان راه اندازی کند.

مدیرکل بهزیستی ایلام تاکید کرد: این صندوق ها به منظور جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر، ایجاد اشتغال، استفاده حداکثری از ظرفیت، درگیر کردن خانواده در اقتصاد و توسعه اشتغال های خانگی و خرد و کمک به معیشت خانوار راه اندازی می شود.

همتی گفت: ابتدا کلاس های آموزشی توجیهی برای افراد برگزار و سپس افراد آورده اولیه به میزان ۵۰۰ هزار ریال به صورت پس انداز و حق عضویت در صندوق ذخیره می کنند و صندوق کارآفرینی و امید تسهیلات ارزان قیمت برای تقویت و حمایت از این صندوق پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: امیدواریم با کمک خیرین بتوان با جذب حمایت های مالی آنها این صندوق ها تقویت و افراد عضو صندوق بیشتر بتوانند از مزایای آنها بهره مند شوند.

مدیرکل بهزیستی ایلام افزود: افراد عضو صندوق می توانند از محل اعتبارات صندوق تسهیلات کم بهره بدون ضمانت دریافت و در راستای توسعه کسب و کارهای خانگی خود هزینه کنند.

همتی تاکید کرد: پایداری این صندوق ها با عدم قطع پس اندازها، پرداخت به موقع اقساط و همچنین فعالیت و نظارت اعضا صندوق بستگی دارد که در صورت تداوم افزایش درآمد خانوارها ، بهبود معیشت آنان را به دنبال خواهد داشت.

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید