اخبار

شناسایی ۵۷ کسب و کار نوین برای مددجویان کمیته امداد ایلام

شناسایی ۵۷ کسب و کار نوین برای مددجویان کمیته امداد ایلام
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: ۴۵۰ نفر از مددجویان دانش آموخته با هدف ورود به عرصه کسب و کارهای نوین در رویدادهای کارآفرینی استارتاپ شرکت کرده اند و تاکنون ۵۷ ایده کارآفرینی در زمینه کسب و کارهای نوین برای اشتغال زایی مددجویان شناسایی شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، ضیا رضایی در سومین روز از نخستین استارتاپ ویکند ویژه مددجویان کمیته امداد استان ایلام که  با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس دانشگاه و مدیران دستگاه های اجرایی استان ایلام برگزار شد اظهار داشت: کسب و کارهای سنتی در این استان در حال اشباع شدن است و ورود به کسب و کارهای نوین و دانش بنیان از برنامه های مهم کمیته امداد در زمینه اشتغال مددجویان است.

وی با بیان‌ اینکه تاکنون سه رویداد کارآفرینی برای مددجویان برگزار شده است، افزود: این استارتاپ در راستای برنامه های کارآفرینی و توانمندسازی مددجویان این نهاد برگزار می شود و کمیته امداد برای تحقق این برنامه ها تفاهم نامه های مختلفی را با متولیان و مجریان کسب و کارهای نوین منعقد کرده است.

رضایی به برنامه های امسال این نهاد در زمینه اشتغال زایی نیازمندان اشاره کرد و یادآور شد: برای خودکفایی و اشتعال زایی مددجویان‌کمیته امداد ۱۶۸ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است و استان ایلام از لحاظ میزان تخصیص اعتبار جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور دارد.

رییس پارک علم و فناوری استان ایلام نیز با بیان اینکه امروزه کسب و کارهای نوین و دانش بنیان در سطح جهان به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته اند، گفت: تلاش پارک‌ علم و فناوری این است که با استفاده از امکانات موجود با سازمان ها و دستگاه های متولی کسب و کار همکاری کنند.

کامران طاهرپور افزود: در دو سال گذشته پارک علم و فناوری و کمیته امداد استان ایلام در زمینه ایجاد اشتغال برای نیازمندان و مددجویان همکاری بسیار  مطلوب و موفقی داشته اند و پارک در زمینه کارآفرینی برای مددجویان نقشی موثر و پررنگ دارد.

وی یادآور شد: زمینه سازی برای ایجاد اشتغال و توانمندکردن خانواده های مددجو یکی از ماندگارترین خدمات کمیته امداد است.

وی اظهار داشت: توجه جدی کمیته امداد و روی آوری این نهاد به کسب و کارهای نوین و  دانش بنیان تحولی جدی در زمینه ایجاد اشتغال و کارآفرینی در سطح این استان است که با تلاش های همه جانبه این نهاد در زمینه کارآفرینی به جایگاه های خوب و شایسته ای خواهد رسید.

رییس پارک علم و فناوری استان ایلام افزود: امروزه اقتصاد دانش بنیان یکی از مهم ترین ضروریات دنیای امروز بوده و در استان ایلام با اینکه یک دانش نوپا است اما پارک علم و فناوری استان ایلام در این مدت کوتاه به جایگاه مطلوبی رسیده که برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارتاپ ها از جمله نتایج موفق پارک است.

این رویداد کارآفرینی با حضور حدود ۹۰ نفر از دانش آموختگان مددجو و جویای کار کمیته امداد و با همکاری پارک علم و فناوری، اداره کل فناوری اطلاعات و شرکت هزاره سوم از روز چهارشنبه گذشته آغاز شد
۲۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید