اخبار

معاون استاندار ایلام: اعتماد به دستگاه های حمایتی باید تقویت شود

معاون استاندار ایلام: اعتماد به دستگاه های حمایتی باید تقویت شود
معاون پشتیبانی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: اعتماد مردم نسبت به دستگاه های حمایتی باید هرچه بیشتر ارتقا یافته و تقویت شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، معروف بسطامی عصر سه شنبه در نخستین شورای مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی ایلام افزود: اعتماد مردم سرمایه بزرگی است که نباید سلب شود و هرفردی که کار خیری انجام می دهد باید آثار و برکات آنرا مشاهده کند.

وی بر استفاده از نظرات افراد خیر در زمینه جلب مشارکتهای مردمی تاکید کرد و گفت: از طرف دیگر برای جلب مشارکتهای مردمی موسسه های مردم نهاد نیز می توانند تاثیرگذار باشند.

معاون استاندار ایلام اظهار کرد: با توجه به وضعیت محدود بودن اعتبارهای دولتی باید مشارکت و حمایت لازم از سوی افراد متمکن از نیازمندان انجام شود.

وی با اشاره به حجم گسترده خدمات بهزیستی و از طرفی محدود بودن اعتبارهای دولتی و تاکید بر اینکه روحیه مشارکت و نوعدوستی باید در جامعه احیا شود گفت: تمامی رسانه ها و دستگاه های اجرایی در نهادینه شدن این فرهنگ تاثیرگذار خواهند بود.

بسطامی، کمبود اعتبارات دولتی، افزایش هزینه ها، افزایش جمعیت افراد تحت پوشش را از چالش های موجود جامعه عنوان کرد.

ضرورت هدفمند شدن مشارکتهای مردمی

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این نشست با اشاره به شرایط اقتصادی دولت خواستار مشارکت بیشتر مردم در ارایه خدمات هرچه مطلوبتر به مددجویان زیر پوشش شد.

زهرا همتی یکی از مهمترین نیازهای این مجموعه را تامین جهیزیه عنوان کرد و گفت: هم اینک ۶۹۱ مددجو طی سه سال اخیر تاکنون در نوبت دریافت جهیزیه هستند که به علت کمبود اعتبار تاکنون امکان تامین آن فراهم نشده است.

وی به وضعیت مشارکتهای مردمی در این اداره کل اشاره کرد و افزود: اگرچه در این زمینه افزایش ۱۸ درصدی داشته ایم ولی همچنان نیازمند مشارکت و همراهی مردم هستیم.

همتی، عمده مشارکتهای مردمی این اداره کل در سال جاری را شامل فطریه، جشن گلریزان، اطعام ماه رمضان و حمایت موسسه های خیریه از ۱۶۲ کودک یتیم برشمرد.

وی با اشاره به تشکیل شورای مشارکتهای مردمی این اداره کل ابراز امیدواری کرد: با تشکیل این شورا کمکهای مردمی هدفمند و برای نیازمندان واقعی هزینه شود.

فعالیت ۲۰۰ موسسه خیریه در ایلام

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری ایلام نیز در این نشست با اشاره به وجود ۴۷۰ موسسه مردم نهاد گفت: از این شمار ۲۰۰ موسسه خیریه بوده که ۵۰درصد آنها فعال هستند.

عهدیه طهماسبی بر استفاده مناسب از ظرفیت این موسسات برای رفع مشکلات نیازمندان تاکید کرد.

۲۵ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید