اخبار

فدراسیون ورزش کارگری ردیف بودجه ندارد

فدراسیون ورزش کارگری ردیف بودجه ندارد
نایب رییس فدراسیون ورزش کارگری گفت: این فدراسیون در دو وزارتخانه مرتبط شامل ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ردیف بودجه‌ ندارد اما امسال در چارت تشکیلاتی وزارت ورزش و جوانان این موضوع تعیین تکلیف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، بیژن شفیع‌خراسانی روز دوشنبه در مجمع انتخاب رییس هیات ورزش کارگری استان ایلام اظهار داشت: امیدواریم سال‌های آینده با تعیین ردیف اعتباری برای این فدراسیون بودجه مناسبی مصوب شود.

وی افزود: ۱۴ میلیون کارگر در کشور وجود دارد که باید شرایط مناسب برای ایجاد نشاط و شادابی در این جمعیت فراهم شود.

شفیع‌خراسانی اظهار کرد: ما تنها بدنبال کسب مدال و سکوها هستیم که باید برای توسعه ورزش و ایجاد انگیزه و شور و نشاط در سطح جامعه نگاه خود را تغییر دهیم.

نایب رییس فدراسیون ورزش کارگری گفت: در سال‌های اخیر توجه به این حوزه بیشتر شده است و در سه دوره مسابقات جهانی کارگری در بین ۱۰ کشور برتر دنیا بوده‌ایم و سال قبل نیز توانستیم در رده سوم قرار بگیریم.

شفیع‌خراسانی تصریح کرد: این موفقیت با حمایت هیات‌های استان‌ها صورت گرفته است و در تلاش هستیم این روند ادامه یابد.

وی گفت: در نخستین سال حضور ایران در مسابقات کارگری جهان در ایتالیا توانستیم به عنوان نهم برسیم و ۲ سال بعد در مسابقات جهانی لتونی باز هم عنوان نهم مسابقات را کسب کردیم اما در سال ۲۰۱۹ عملکرد درخشانی داشتیم و ورزشکاران کشورمان عنوان سوم جهان را از آن خود کردند.

شفیع‌خراسانی افزود: تعامل خوبی بین ما و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است و تیم ملی برای نخستین بار با ۱۲۰ ورزشکار به مسابقات جهانی اسپانیا اعزام شد و ۱۲۸ مدال کسب کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز در این نشست گفت: هیات ورزش‌های کارگری این استان دارای سه هزار عضو در ۲۳ رشته ورزشی است.

شکراله شیرخانی اظهار داشت: استان ایلام با دارا بودن ۷۵ مترمربع سرانه ورزشی دارای ۲ مجموعه ورزشی کارگری است.

وی افزود: مجموعه ورزشی کارگران در شهر ایلام با مساحت ۹۵ هزار مترمربع دارای فضاهای روباز و سرپوشیده از جمله یک سالن چند منظوره، یک چمن طبیعی، یک چمن مصنوعی، زمین ساحلی و یک استخر نیمه کاره است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: این مجموعه سال ۷۳ احداث و در سال ۸۴ به بهره برداری رسید، اما استخر این مجموعه که نیمه کاره است، در سال ۸۹ از محل سفر ریاست جمهوری دوره نهم و دهم و از اعتبارات ملی احداث شد.

شیرخانی با بیان اینکه ۹۰ درصد مجموعه ورزشی کارگری ایلام فعال است، گفت: این استخر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون ۱۵ میلیارد ریال برای آن هزینه شده و برای تکمیل نیز نیازمند ۳۰ میلیارد ریال است.

وی تاکید کرد: هیات ورزش کارگری استان از سال ۹۲ زیر نظر فدراسیون ورزش کارگری قرار گرفت و طی این مدت از نظر تیمی و انفرادی موفقیت‌هایی نیز کسب کرده است.

مجمع انتخابات رییس هیات ورزش کارگران استان ایلام در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و با حضور نایب رییس فدراسیون ورزش کارگری کشور، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل ورزش و جوانان استان و اعضای مجمع برگزار شد.

در این مجمع منوچهر نادری با اخذ ۱۹ رای به مدت چهار سال دیگر به عنوان رییس هیات ورزش کارگری استان ایلام در سمت خود ابقا شد.

۲۴ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید