اخبار

۹۹۴ پرونده در هیات تشخیص اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام بررسی شده است

۹۹۴ پرونده در هیات تشخیص اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام بررسی شده است
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۹۴ پرونده در هیات تشخیص اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بررسی شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، آیت اله نرگسی اظهار داشت: همچنین در این مدت ۷۷ دادخواست ثبت شده و ۴۲ پرونده در دست بررسی و ۲۴ پرونده تایید آراء و ۱۱ پرونده نیز نقض آراء شده است.

 وی افزود: میانگین زمان رسیدگی در هیات حل اختلاف در کل استان در این بازه زمانی ۱۵ روز بوده که در این هیات ۴۹۷ پرونده بررسی شده است.

نرگسی تعداد کل شرکت های خدماتی تایید صلاحیت شده در استان را ۷۷ فقره عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تاسیس ۶ تشکل شوراهای اسلامی کار و کانون های مربوط، ۲۶ مورد تجدید انتخابات تشکل های کارگری و کارفرمایی، تاسیس سه انجمن صنفی کارفرمایی و کانون های مربوط، تاسیس پنج مجمع نمایندگان کارگران، برگزاری ۲۳۰ دوره آموزشی با سرفصل های مرتبط برای تقویت تشکل صورت گرفته است.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام یادآور شد: در حوزه بازرسی کار نیز، ۶ هزار و ۵۷۰ بازرسی جهت نظارت بر حسن اجرای قانون کار از طریق انجام بازرسی ها صورت گرفته و ۴۳۱ بازرسی ویژه در خصوص اجرای مواد سه و ۶ آیین نامه اجرایی مشاغل سخت و زیان آور انجام شده است.

به گفته نرگسی، ۱۳۳ کمیته نظارت بر حفاظت فنی و بهداشت کار، ۱۸۹ مورد بررسی در خواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت، و ۸۲ مورد بررسی درخواست های متقاضیان اخذ تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ثبت شده است.

 وی در خصوص حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری نیز گفت: ۷۷۸ کارگر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند و ۴۸۰ کارگر مربوط به بنگاه های اقتصادی مشکل دار شناسایی و به ۲۲ بنگاه اقتصادی مشکل دار برای حفظ اشتغال کمک شده است

۴ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید