اخبار

تاکید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام بر ضرورت نظارت بر تسهیلات اشتغال روستایی

تاکید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام بر ضرورت نظارت بر تسهیلات اشتغال روستایی
حیدر نعمتی در دیدار با اعضای کمیسیون نظارت اظهار داشت: نظارت مستمر بانک ها و دستگاه های اجرایی مانع از انحراف تسهیلات می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، نعمتی گفت: فلسفه پرداختی تسهیلات اشتغال روستایی ایجاد اشتغال و رونق تولید در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها است.

وی اضافه کرد: باید تسهیلات پرداختی به خوبی رصد شود و هرگونه انحراف تسهیلاتی دین حال شود زیرا این تسهیلات تنها در راستای رونق تولید پرداخت می شود.

خانمحمدیان معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این جلسه گفت: کمیته نظارت، بخشی از فرآیند اجرای طرح توسعه و اشتغال روستایی است و هدف آن افزایش کیفیت اجرای طرح ها، اصلاح فرآیندها و جلوگیری از انحراف احتمالی است.

خانمحمدیان اظهار کرد: نظارت دقیق کمیته بر اجرای طرح های اشتغال روستایی در دستور کار است

وی نظارت مستمر بر طرح های دریافت کننده تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را ضروری دانست و بر اجرای شیوه نامه مواجهه با مصادیق مغایر با تعهدات متقاضیان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکید کرد

معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تصریح کرد: به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گام مهمی جهت شفافیت در این وزارت برداشته شده و اسامی دریافت کنندگان ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات کم بهره اشتغال پایدار روستایی اعلام شده است.

گفتنی است در این نشست اعضا به بحث و بررس پیرامون چگونگی نظارت به بحث و گفت و گو پرداختند.

۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید