اخبار

معاون استاندار ایلام: 173 مجوز بی نام آماده واگذاری به سرمایه گذار در ایلام هستند

معاون استاندار ایلام: 173 مجوز بی نام آماده واگذاری به سرمایه گذار در ایلام هستند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: تا کنون 173 طرح در استان با اخذ همه مجوزها به عنوان مجوز بی نام آماده واگذاری به سرمایه گذاران در استان هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، حیدر نعمتی روز شنبه در نشست با گروه سرمایه گذاری تامین امید اظهار داشت: این مجوزها متناسب با ظرفیت های استان در قالب طرح های مختلف در بخش های خدماتی و گردشگری، کشاورزی و صنعتی، نفت و گاز و... صادر شده اند و برخی از آنها نیز به سرمایه گذاران داخلی برای اجرا واگذار شده اند.


وی بیان کرد: استان ایلام در بخش های مختلف گردشگری، صنعت، نفت و گاز و پتروشیمی، خدمات شهری، کشاورزی و درمانی دارای قابلیت سرمایه گذاری است ود طرح های مختلف در این بخش ها شناسایی و در سایت سرمایه گذاری استان برای معرفی به سرمایه گذاران بارگذاری شده اند.


وی افزود: سرمایه گذاری در بخش گردشگری شامل مجموعه های تفریحی،دریاچه پشت سدها، تله کابین، هتل، پرورش ماهی در قفس، در بخش کشاورزی همانند فرآوردههای لبنی، تکمیل زنجیره ارزش طیور در بخش جوجه یک روزه و مرغ مادر، صنایع و البسته به دانه های روغنی و کلزا و روغن کشی، حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، حوزه زیرساخت شامل راه آهن و بزرگراه و ...در استان متناسب با ظرفیت های موجود استان است.
نعمتی گفت: همچنین طرحهای نیمه تمام و نیمه تعطیلی وجود دارد که به دلیل مشکلات مالی در تملیک بانک هستند یا به دلیل عدم دانش فنی و ضعف مدیریتی با مشکل مواجه اند که سرمایه گذاران در صورت تمایل می توانند از حداکثر حمایت دولت در راستای فعالسازی این واحدها بهرهمند شوند.

وی تاکید کرد: این استان از هر نظر دارای ظرفیت در بخش سرمایه گذاری است و میتوان با جذب سرمایه گذار از این ظرفیت ها بهره گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: مجموعه اقتصادی استانداری به همراه مدیران دستگاههای اجرایی از حضور سرمایه گذاران در استان استقبال میکند و همکاری لازم در راستای تسهیل و جذب سرمایه گذاری را در چارچوب قانون اجرا میکند.


در ادامه این نشست پس از تشریح توانمندیهای سرمایه گذاری استان توسط مدیران کل دستگاههای اجرایی ایلام، معاون شرکت سرمایهگذاری زانوس برای اجرای طرح های سرمایه گذاری در حوزه گلخانه، کارخانه قند و روغن، بحث گردشگری و خدمات شهری، بومی سازی بحث سلامت، پتروشیمی مهران و دهلران، بحث راه اعلام آمادگی کرد.

فاطمه بابکی اظهار داشت: طرح ها پس از بررسی به حوزه سرمایه گذاری استان معرفی و اعلام می شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوان با سرمایه گذاری در این استان از حمایت مسئولان برای تسریع در روند اجرای طرح ها بهره مند شوند.

۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید