اخبار

ایلام جزء ۹ استان پیشتاز در کاهش بیکاری است

ایلام جزء ۹ استان پیشتاز در کاهش بیکاری است
استاندار ایلام گفت: استان ایلام جزء ۹ استان پیشتاز کشور از نظر کاهش بیکاری و هم چنین جزء هفت استان برتر در زمینه افزایش سرمایه‌گذاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: در حالی که میانگین نرخ بیکاری کشور در تابستان امسال به ۱۰.۵ درصد رسیده است، نرخ بیکاری استان با ۱.۸ درصد کاهش نسبت به میانگین کشوری به ۸.۷ درصد رسیده است.

وی از تک رقمی شدن نرخ بیکاری در استان ایلام خبر داد و اضافه کرد: نرخ بیکاری استان تا پایان شهریور امسال به ۸.۷ درصد رسیده که این میزان سال گذشته ۱۱.۹ درصد بوده است و کاهش ۳.۲ درصدی را تجربه کرده است.

سلیمانی دشتکی از پیشتازی استان ایلام در زمینه سرمایه‌گذاری در بین استان‌های کشور خبر داد و افزود: بر اساس گزارش تجارت‌ نیوز از تحلیل داده‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرمایه‌گذاری در ۱۹ استان کشور در چهارماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل سیر افزایشی داشته است.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: بر اساس این گزارش استان ایلام با بیش از ۲۰۰ درصد افزایش در چهار ماهه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به همراه استان‌های تهران، همدان، اردبیل، کرمان، خراسان شمالی و آذربایجان غربی از استان‌های پیشتاز در زمینه سرمایه‌گذاری در کشور به شمار می‌رود.

استاندار ایلام تاکید کرد: این در حالی است که در این بازه زمانی ۱۲ استان کشور با کاهش میزان سرمایه‌گذاری روبرو بوده‌اند.

۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید