اخبار

اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در ایلام بعنوان یکی از هشت استان پایلوت

اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در ایلام بعنوان یکی از هشت استان پایلوت
شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: طرح یارانه دستمزد برای حمایت از اشتغال در مناطق کم برخوردار ابلاغ شده و وجهی است که توسط دولت به موجب شیوه نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۵ سال به کارفرما پرداخت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی در جلسه با مدیرکل تامبن اجتماعی که با محوریت طرح یارانه دستمزد و مشوق های بیمه ای در اداره کل تامین اجتماعی برگزار شد، هدف از اجرای این طرح را که از اول مردادماه سال جاری در ایلام اجرا شده است را کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بازار کار، ارتقای سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار عنوان کرد.
وی تاکید کرد: مساله اصلی کشور، اشتغال جوانان و طیف سنی زیر ۳۵ سال است، بنابراین کارفرمایان با جذب این افراد مشمول مشوق ها قرار می گیرند و بر اساس قانون، ۳۰ درصد از هزینه کارفرمایان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود.

به گفته شیرخانی کارفرمایانی که قصد جذب نیروی جدید دارند می توانند با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها با ارائه مدارک پس از بررسی در کمترین زمان نیروی جدید زیر ۳۵ سال و دیپلم به بالای شغل اولی جذب کنند و به دلیل جذب این نیرو بمدت یک سال تحت پوشش ما خواهد بود.
شیرخانی تصریح کرد: اخیرا نیز یک بند از این دستور العمل اصلاح شده و استان های پایلوت می توانند برای واحدهای مشکل دار با تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تا ۳۰ درصد از ظرفیت اجرای این طرح برای تثبیت اشتغال موجود واحد های خود بهره برداری و مشمول یارانه دستمزد شوند.

۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید