اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام مدیران پیگیر جذب تسهیلات قرض الحسنه باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام مدیران پیگیر جذب تسهیلات قرض الحسنه باشند
نعمتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: تسهیلات قرض الحسنه سهم استان ایلام باید جذب شود و اگر به موقع جذب نشود ، باید جوابگو باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، حیدر نعمتی در نشست بررسی طرح های صندوق کارآفرینی و امید اظهار داشت: با توجه به وجود جوانان بیکار، مشکل اشتغال، مهاجرت و مشکلات معیشتی مردم باید سهمیه اختصاص یافته از تسهیلات جذب شود.

وی ادامه داد: جذب نشدن به موقع این تسهیلات در استان موجب واگذاری آن به استان های دیگر می شود و این اتفاق اگر رخ دهد نابخشودنی است و همه ما در مقابل آن مسئولیم.

معاون استاندار ایلام به تشکیل میز مشترک با حضور کارشناسان دستگاه های تخصصی به منظور ارائه مشاوره به وام گیرنده و همچنین پیگیری برای جذب تسهیلات و اجرای طرح تاکید کرد و گفت: این میز مشترک در شهرستانها نیز باید تشکیل شود و هر هفته دوبار به بررسی طرح ها بپردازد تا منجر به جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات استان و امکان استفاده و جذب تسهیلات جذب نشده سایر استانها شود.
نعمتی گفت: ما دارای ظرفیت در بخش های مختلف هستیم و باید از این ظرفیت ها با جذب تسهیلات کم درصد استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: اکنون بیساری از مجریان طرح های صنعت و کشاورزی پیگیر جذب تسهیلات تبصره ۱۸ با سود ۱۲ درصد هستند در حالی که تسهیلات صندوق کارآفرینی امید تنها چهار درصد سود دارد و می تواند کمک خوبی به وام گیرنده در راستای ایجاد اشتغال باشد.

وی همچنین از مدیر صندوق کارآفرینی و امید خواست پیگیر جذب اعتبار برای طرح های معرفی شده به صندوق از سوی مرکز باشد و موانع و مشکلات پیش روی این طرح ها را برطرف نماید.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این نشست گفت: سهم صندوق کارآفرینی امید از تسهیلات اشتغالزا  ۲۳۰ میلیارد ریال است که  ۲۵ طرح با کمک آن قرار است اجرا شود.
شکراله شیرخانی اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امی باید روند جذب این تسهیلات را سرعت بخشد.
وی تاکید کرد: پیگیری لازم برای جذب تسهیلات هم از سوی دستگاه تخصصی صورت می گیرد، تا هرچه سریعتر مجریان پای کار بیایند و پرونده های خود را تکمیل و تعیین تکلیف کنند.

۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید