اخبار

پنج هزار و ۷۲۷ نفر در ایلام با تسهیلات اشتغال روستایی شاغل شدند

پنج هزار و ۷۲۷ نفر در ایلام با تسهیلات اشتغال روستایی شاغل شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: زمینه اشتغال پنج هزار و ۷۲۷ نفر در این استان با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی روز سه شنبه در دوازدهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: از ابتدای واگذاری تسهیلات اشتغال روستایی در استان تاکنون چهار هزار و ۴۹۵ طرح با اعتبار یک هزار و ۸۹۵ میلیارد ریال پرداخت شده است که زمینه اشتغال پنج هزار و ۷۲۷ نفر را فراهم کرده است.


وی افزود: استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری کشور جزء استان های برتر قرار دارد و با جذب ۸۰ درصد این اعتبارات، موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.
شیرخانی حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، توانمندسازی روستاییان و عشایر، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی را از جمله اهداف اصلی پرداخت این تسهیلات عنوان کرد.


شیرخانی ادامه داد: اکنون دستگاه ها و بانک های مختلفی در ایجاد اشتغال فعالیت دارند که پیشنهاد می شود عضو کارگروه باشند تا میزان اشتغال ایجادی در استان رصد و از موازی کاری پرهیز شود.
وی یادآور شد: باید پرداخت تسهیلات اشتغالزا جهت دهی خاصی داشته باشد و با شناسایی افراد کارآفرین و توانمندسازی آنها سعی شود حلقه مفقوده ایجاد اشتغال پایدار شناسایی و در راستای فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار و اجرای طرح های تولیدی فعالیت کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از دستگاه های اجرایی خواست با برگزاری کارگاه های آموزشی افراد کارآفرین را که تعداد محدودی هستند شناسایی و برای فراهم کردن زمینه اجرایی کردن طرح های آنها تلاش کنند.
شیرخانی همچنین خواستار تجمیع فعالیت دستگاه ها در راستای ایجاد اشتغال شد و گفت: باید از موازی کاری نهادها و بانک ها و دستگاه های مختلفی که تسهیلات اشتغال زا پرداخت می کنند، پرهیز شود و همه فعالیت های اشتغالزا و تسهیلات پرداختی ثبت شود.

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید