اخبار

۱۱۲ دانش آموخته دانشگاهی در دهلران کارورز شدند

۱۱۲ دانش آموخته دانشگاهی در دهلران کارورز شدند
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران گفت: سال گذشته ۱۱۲ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در قالب کارورز مشغول کار شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، عباس بیش بهار روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان دهلران اظهار داشت: این افراد با معرفی به پیمانکاران بمدت ۶ ماه در مشاغل مختلف بکارگیری شدند.

وی لازمه بکارگیری را ثبت نام در سامانه غیر دولتی کاریابی دانست و افزود: این طرح شامل فارغ التحصیلان دانشگاهی با حداقل ۳۵ سال سن می شود که پنج سال بیشتر از فارغ التحصیلی آنها نگذشته باشد.


مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران یادآور شد: امسال نیز ۱۷ نفر در قالب کارورز به پیمانکاران معرفی و به مدت سه ماه بکارگیری می شوند.


بیش بهار از اجرای طرح یارانه دستمزد برای فارغ التحصیلان دانشگاهی خبر داد و تاکید کرد: در این طرح دولت ۳۰ درصد حقوق کارورز را پرداخت می کند و مابقی نیز توسط کارفرما پرداخت می شود.


مدیر بانک توسعه تعاون دهلران نیز در این نشست با اشاره به پرداخت ۴۷ فقره تسهیلات اشتغالزایی در سال گذشته گفت: ۳۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که منجر به اشتغال برای ۷۰ نفر شده است.


عباس آئینی افزود: بیش از ۹۰ درصد این طرح ها که در زمینه ها صنعت و معدن، کشاورزی، نهادهای حمایتی، میراث فرهنگی و صنایع دستی و خدمات هستند، در شهرستان به بهره برداری رسیده اند.


وی اضافه کرد: امسال نیز برای ۲ طرح اشتغالزا در شهرستان تسهیلاتی بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۱۲ نفر در نظر گرفته شده است که ۳۰ میلیارد ریال آن برای احداث نیروگاه خورشیدی و ۴۰ میلیارد ریال نیز برای احداث مجتمع بین راهی شامل پمپ بنزین و استراحتگاه است.


مدیر صندوق کارآفرینی امید دهلران نیز تاکید کرد: سال گذشته ۱۵۹ فقره تسهیلات اشتغالزایی در این شهرستان به متقاضیان واجد صلاحیت پرداخت شده است.

۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید