اخبار

تجلیل از تعاونی های برتر ایلام

تجلیل از تعاونی های برتر ایلام
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام درآیین چهاردهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر گفت: جایگاه تعاونی ها در بخش های مختلف باید ارتقا یابد و به تکمیل زنجیره ارزش در تولید محصولات بیانجامد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، حیدر نعمتی روز شنبه در چهاردهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر استان ایلام اظهار داشت: تعاونی ها می توانند با مهارت آموزی و هم‌چنین بروز رسانی آموزش های مورد نیاز اعضاء براساس شرایط زمان برای توسعه کمی و کیفی فعالیت های خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: اکنون تعاونی ها می توانند از ظرفیت های ایجاد شده و حمایت های دولت در بحث مهارت آموزی در محیط کار واقعی، تسهیلات روستایی و همچنین یارانه دستمزد استفاده و از بخشش جرائم بانکی زیر یک میلیارد ریال نیز بهره مند شوند.

معاون استاندار ایلام از تعاونی های فعال در بخش مواد غذایی و بهداشتی، صنایع دستی و سوغات خواست در ایجاد نمایشگاه های عرضه و فروش محصولات خود در مسیر زوار در ایام اربعین فعال و بافروش محصولات برای خود درآمد کسب کنند.

نعمتی افزود: محدودیت منابع نداریم ، تعاونی ها می توانند با ارایه طرح هایی که به تکمیل زنجیره ارزش کمک می کند تسهیلات دریافت و از همه ظرفیت های موجود در راستای ارتقاء وگسترش فعالیت ها ی خودبهره بگیرند.
وی تاکید کرد: دستگاه های مختلف در کنار تعاونی ها هستند و اکنون هنر مدیران عامل تعاونی هاست که با دانش و مهارت آموزی اعضاءبه افزایش قدرت رقابت پذیری خود با سایر تعاونی استان های دیگر کمک کند.
نعمتی گفت: فلسفه وجود شرکت تعاونی از صدر اسلام تاکنون مورد تأکید بوده زیرا هم فکری و همکاری می تواند منجر به نتیجه مطلوب و بهبود شرایط شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز گفت: یک هزار و ۹۷۸ شرکت تعاونی فعال با سرمایه ۴۵۰ میلیارد ریال در استان ایلام فعال است که ۶۷ درصد آنها در بخش تولیدی، ۲۵ درصد در بخش خدمات ، ۴.۷ درصد مسکن و مابقی در بخش صنعت فعالیت دارند.

وی افزود: بیشترین سهم تعاونی ها در حوزه کشاورزی است که ۴۵ درصد جمعیت تعاونی ها را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام ادامه داد: همچنین ۳۵ اتحادیه تعاونی نیز در استان وجود دارد و در این بین سهم زنان از جمعیت تعاونی استان ۳۰ درصد را شامل می شود.

شیرخانی ابراز امیدواری کرد که تعاونی ها با تداوم فعالیت های خود بتوانند روز به روز به جایگاه واقعی دست یابند.
در این نشست چند نفر از مدیران عامل شرکت های تعاونی های مختلف استان به بیان مسایل و مشکلات خود اعم از بیمه تامین اجتماعی، مالیات، برخورداری از مشوق ها و تسهیلات یارانه دار و ... پرداختند.
در ادامه این نشست از تعاونی های برتر استان در گرایش های بهداشت ودرمان، تامین نیازمصرف کنندگان ، مسکن، کشاورزی، توانبخشی، مرزنشینان، صنعتی و ... با اهدا لوح وتندیس جشنواره تقدیر بعمل آمد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید