اخبار

سه هزار و ۴۰۰ پرونده بخش تعاونی در مراجع داوری بررسی شد

سه هزار و ۴۰۰ پرونده بخش تعاونی در مراجع داوری بررسی شد
رئیس مرکز داوری اتاق ایران گفت: امسال سه هزار و ۴۰۰ پرونده در مراجع داوری اتاق‌ها در کشور و در بخش تعاون مورد رسیدگی قرار گرفته‌ که این آمار سال گذشته چهار هزار و ۲۰۰ پرونده بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، محمد رنجبر روز چهارشنبه در آیین افتتاح مرکز داوری اتاق تعاون استان ایلام اظهار داشت: موضوع داوری علاوه بر مقررات بین‌المللی در دین و سنت ما نیز مورد توجه قرار گرفته و در مقررات بین‌المللی نیز ثابت شده در مسائل بزرگ داوری نتیجه بهتری می‌دهد.
وی افزود: هم اکنون ۴۵۰ داور در سراسر کشور از طریق کمیته های مشترک دستگاه قضایی در حال فعالیت و مسئول رسیدگی به پرونده های بخش تعاون هستند.

رنجبر یادآور شد: مراکز داوری اتاق تعاون کشور وظیفه رسیدگی به حل اختلاف شرکت های تعاونی و اعضای آنان را بر عهده دارد و در این مراکز از قضات بازنشسته، وکلای دادگستری و اساتید دانشگاهی آشنا به قوانین تعاون بهره گیری می شود.

وی تاکید کرد: یکی از مطالبات مرکز داوری اختصاص یک شعبه برای رسیدگی به آراء صادره از مرکز داوری در استان ایلام است که بتواند پرونده هایی که مورد اعتراض هستند را بررسی کند.

به گفته رنجبر اکثر استان ها در کشور از این مراکز بهره مند هستند و امیدواریم با حمایت دادستان چنین شعبه ای در ایلام راه اندازی شود و تعاون گران بتوانند براحتی مشکلات قضایی خود را حل کنند.

شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این آیین گفت: فعالیت مرکز داوری از تضییع حقوق اعضای تعاونی‌ها جلوگیری می‌کند


شکراله شیرخانی اظهار داشت: اتاق تعاون، نقش بسزایی در توسعه همه جانبه و کیفی آن دارد و تحقق سهم ۲۵ درصدی ملی نیز از دیگر اهداف اتاق تعاون است.

وی افزود: در راستای رعایت عدالت اقتصادی تعاونی ها باید مورد توجه قرار بگیرند و توانمندسازی آنها از طریق آموزش انجام شود.

شیرخانی تاکید کرد: تعاونی‌ها به علت عدم آموزش دچار مشکل هستند و اتاق تعاون می‌تواند از ظرفیت‌های قانون برنامه ششم توسعه استفاده و بستر مناسب را برای فعالیت تعاونی‌ها ایجاد کند.
وی با بیان اینکه ۲۵ درصد سهم اشتغال و توسعه کشور در بخش تعاون است، گفت: استان ایلام دارای سه هزار و ۲۰۰ تعاونی است که از این تعداد یک هزار و ۹۰۰ تعاونی با ۳۱۱ هزار نفر عضو فعال هستند.
مرکز داوری اتاق تعاون استان ایلام  با حضور خسروی زاد دادستان استان ایلام، رئیس مرکز داوری اتاق تعاون ایران، معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها اتاق تعاون ایران، معاون امور اقتصادی استانداری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی دیگر از مسئولان  در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام افتتاح شد.

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید