اخبار

هزینه های تامین اجتماعی ایلام با بودجه عمرانی استان برابری می کند

هزینه های تامین اجتماعی ایلام با بودجه عمرانی استان برابری می کند
مدیرکل تامین اجتماعی ایلام گفت: بار مالی هزینه های این سازمان در استان بر اساس برآوردها با بودجه عمرانی ایلام در طول سال برابری می کند.

سهیلا ملکشاهی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی تامین اجتماعی با ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرایی استان ایلام اظهار داشت:  ۲۹۰ میلیارد ریال هزینه ماهانه تعهدات کوتاه و بلندمدت این سازمان در سال ۹۸ است که پیش بینی می شود در طول سال به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برسد.

وی با بیان اینکه از جمعیت ۵۸۰ هزار نفری استان ایلام ۳۰۸ هزار نفر تحت پوشش این سازمان قرار دارد، افزود: سال گذشته ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال بابت تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت به جامعه هدف تامین اجتماعی استان ایلام پرداخت شده است.

ملکشاهی یادآور شد: تامین اجتماعی یک سازمان بیمه ای بزرگ با پوشش طیف وسیعی از آحاد جامعه (کارگری و کارمندی) است و بی شک نیازمند تامین منابع مالی در شرایط نامناسب اقتصادی اکنون است.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی در راستای ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی مبنی بر پرداخت به موقع حق بیمه و مطالبات سازمان هستیم.

ملکشاهی گفت: سال ۹۵ در راستای مصوبه دولت و موافقت هیات مدیره سازمان حق بیمه پیمانکاران طرح های عمرانی از طریق اسناد خزانه اسلامی جهت ایجاد تسهیلات برای برخورداری بیمه شدگان و تسریع امور پیمانکاران انجام شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت اسناد خزانه، این موضوع بصورت متمرکز از طریق امور مالی سازمان مرکزی به ۲ صورت اسناد خزانه اسلامی فاقد حفظ قدرت خرید و اسناد خزانه با حفظ قدرت خرید عملیاتی شد.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام از مشکلات اسناد خزانه اسلامی را عدم ارسال به موقع اسناد به امور مالی سازمان مرکزی و عدم دقت در تکمیل فرم های مربوط به سازمان عنوان کرد.

ملکشاهی هدف از تشکیل این نشست ها را تقویت روابط طرفین و ایجاد تعامل سازنده و همکاری برای رفع مشکلات بیمه ای و دستگاه ها، رعایت و اجرای ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی به منظور همکاری با پیمانکاران، پرداخت به موقع حق بیمه مقرر در قانون برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان و دقت در صدور پاسخ مربوط به استعلام قراردادهای پیمانکاران اعلام کرد.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی ایلام نیز در این نشست گفت: یکی اولویت های راهبردی دستگاه ها و نماد اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی است.

قدرت فیض الهی افزود: هدف از تشکیل چنین جلساتی ارائه نقطه نظرات و عدم تعبیر نادرست از خدمات رسانی دستگاه ها و رسیدن به یک وحدت رویه و حفظ حقوق دولت است.

وی یادآور شد:  با توجه به شرایط اقتصادی موجود دستگاه ها از نظر مالی در مضیقه هستند و تقاضا داریم از منابع مالی برخی دستگاه ها برداشت نشود هرچند پرداخت بموقع مطالبات تامین اجتماعی بحق است.

این نشست با حضور مدیر کل تامین اجتماعی و مدیر کل امور اقتصاد و دارایی ایلام و ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرای برگزار شد و به صورت پرسش و پاسخ پایان یافت.

۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید