اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام:کارفرمایان از پذیرش کارورزان استقبال نمی کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: اداره کار هیچ مشکل و مزاحمتی در بحث پذیرش و پایان کار نیروهای کارورز برای کارفرمایان ایجاد نمی کند ولی کارفرمایان از پذیرش کارورزان استقبال نمی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره  کلتعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، شکراله شیرخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شیوه نامه جدید که کارفرما سه درصد بیمه بیکاری کارورزان را پرداخت نمی‌کند دیگر افراد نمی‌توانند پس از اتمام طرح کارورزی از طریق اداره کار از کارفرما شکایت و مشمول بیمه بیکاری شوند.

وی ادامه داد: شیوه نامه جدید طرح کارورزی در سال جدید اصلاحاتی داشته که از دیگر نکات برجسته آن کاهش مدت کارورزی از ۶ به سه ماه و افزایش میزان دستمزد به ترتیب برای لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به پنج ، ۶ و هفت میلیون ریال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام افزود: سال گذشته از سهم ۲  هزار و ۵۰۰ نفر کارورزی استان یک هزار و ۶۷۰ نفر مشغول به کار شدند که بر اساس آمار ۵۵۹ نفر آنها توسط کارفرماها و واحدهای پذیرنده جذب شدند.

شیرخانی میزان افراد ثبت نام شده در سامانه کارورزی در استان ایلام را بیش از ۱۴ هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده بیش از هفت هزار نفر از این افراد واجد شرایط هستند.

وی یادآور شد: مشکلی از نظر تنوع رشته تحصیلی و تعداد داوطلبان برای اجرای طرح کارورزی و انجام کار در محیط واقعی نداریم اما مشکلی اصلی عدم استقبال واحدهای پذیرنده از بکارگیری کارورزان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام ابراز امیدواری کرد با توجه به اصلاح شیوه نامه جدید طرح کارورزی و همکاری دستگاه هایی که دارای واحدهای پذیرنده هستند، بتوانیم امسال از این ظرفیت که دولت ایجاد کرده استفاده کنیم و از یارانه آن بهره مند شویم.

۱ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید