اخبار

نخستین خانه رفاه کودک و خانواده شهر ایلام افتتاح شد

نخستین خانه رفاه کودک و خانواده شهر ایلام افتتاح شد
نخستین خانه رفاه کودک و خانواده شهر ایلام روز دوشنبه همزمان با سومین روز از هفته بهزیستی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلم، مدیرکل بهزیستی ایلام در آئین افتتاح این مرکز که با حضور جمعی از مسئولان محلی افتتاح شد توضیح داد: این مرکز برای نخستین بار در شهر ایلام تأسیس و شامل نگهداری کودکان هفت تا ۱۲ سال دختر است.

زهرا همتی ادامه داد: این مرکز با هدف ارائه خدمات مراقبتی و پرورشی از این کودکان راه اندازی و از ساعت هفت صبح تا ۲۰ در ۲ شیفت کاری فعالیت خواهد داشت

وی اضافه کرد: این مرکز بعد از ساعت مدرسه برای مادران شاغلی که بعد از مدرسه و یا فصل تابستان مشکل نگهداری فرزندانشان را دارند بویژه تک فرزندان که در خانه تنها می‌مانند برنامه‌های مختلفی را اجرا و این کودکان می‌توانند تکالیف خود را نیز در این مرکز انجام دهند.

مدیرکل بهزیستی ایلام خدمات مرکز رفاه کودک و خانواده را شامل مراقبت روزانه، انجام تکالیف مدرسه، فعالیت‌های فوق برنامه، اردوهای فرهنگی و تفریحی، خدمات مشاوره، مددکاری و روانشناسی به کودکان و خانواده‌های آنان و برگزاری جلسات آموزشی ویژه خانواده‌های کودکان برشمرد.

به گفته همتی، این مرکز با هدف رفاه خانواده‌ها در شهر ایلام راه اندازی و فعالیت خود را آغاز می‌کند.
یکی از مشکلات مادران شاغل نگهداری کودکانشان بعد از ساعت مدرسه است که سازمان بهزیستی با ایجاد مراکز رفاه کودک و خانواده درصدد رفع این مشکل است.

طرح ایجاد مراکز رفاه کودک و خانواده به ابتکار سازمان بهزیستی کشور سال ۹۴ بصورت آزمایشی در پنج استان کشور اجرا و امسال نیز در ایلام به محله اجرا درآمده

است.

۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۷:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید