اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام:سهمیه استان ایلام در طرح کارورزی یک هزار و ۱۱۳ نفر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام:سهمیه استان ایلام در طرح کارورزی یک هزار و ۱۱۳ نفر است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: امسال تعهد استان در کارورزی یک هزار و ۱۱۳ نفر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاهاجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام اظهار داشت: بخش های دولتی وابسته به دولت موظف اند که که در پذیرش کارورزان اقدام اساسی انجام دهند.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست که نسبت به توجیح واحد پذیرنده کارورزان اقدام کنند و آنان را از مشوق های دولت که مهم ترین آن پرداخت دو سال حق بیمه افراد در صورت جذب است، مطلع کنند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ایلام همچنین به مهارت آموزی در محیط کار واقعی تاکید کرد و گفت: اجرای این طرح نقش مهمی در افزایش توان و مهارت افراد جویای کار دارد.

شیرخانی افزود: علاوه بر مسایل اقتصاد باید مسایل اجتماعی و بیکاری نیز دیده شود زیرا نمی توان برای رفع معضل بیکاری آن را به صورت جزیره ای برطرف کرد.

وی به عملکرد تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت و گفت: تاکنون سه هزار و ۲۲۹ پرونده به بانک های عامل استان از سوی نهادهای حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شده اند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه  افزود: ۱۷۷ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال تسهیلات تاکنون به پنج هزار و ۴۱۹ نفر پرداخت شده است.

شیرخانی اضافه کرد: پرونده هایی که واجد شرایط دریافت تسهیلات نیستند هرچه سریعتر از ردیف پرداخت خارج و افراد جایگزین معرفی شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری بانک های عامل هرچه سریعتر تسهیلات اشتغال روستایی استان تعیین تکلیف شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید