اخبار

به منظور شرکت در یکصدو هشتمین کنفرانس بین المللی کار : وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عازم "ژنو" سوئیس شد

"محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی برای شرکت در " یکصدو هشتمین کنفرانس بین المللی کار " عازم ژنو سوئیس شد
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ،  " یکصدو هشتمین کنفرانس بین المللی کار"  از تاریخ  20 تا 31 خرداد 1398  (10 تا 21 ژوئن 2019 ) با حضور اعضای سه جانبه (نمایندگان دولت‌ها و گروه‌های کارگری و کارفرمایی) در مقر اصلی آن سازمان در شهر ژنو سوئیس برگزار می شود .  
گفتنی است دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از موسسین سازمان و عضو اصلی هیأت مدیره مشارکت فعال در روند سیاست‌گذاری و تصمیم گیری‌های سازمان دارد. 
همچنین امسال به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس سازمان بین المللی کار در سال 2019 (موسوم به سده ILO (همه برنامه های سازمان تحت الشعاع رویداد مهم سده قرار گرفته است و طیف وسیعی از مقامات بلندپایه کشورهای عضو برای گرامیداشت سده در آن شرکت  و به  ایراد سخنرانی می پردازند. 
  شریعتمداری  ضمن  سخنرانی در این  کمیته جامع گرامیداشت سده - در نشست جنبش عدم تعهد وزرای کار (موسوم به نم )و نیز نشست وزرای گروه آسیا و اقیانوسیه (اسپگ) نیز شرکت و به طرح دیدگاه ها و نظرا ت جمهوری اسلامی ایران می پردازد .  
شایان ذکر است سخنرانی در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد ، سخنرانی در مجمع عمومی ، ملاقات با وزیر کار عراق  نشست با نمایندگان ایران در ژنو ، ملاقات با وزیر منابع انسانی مالزی ، ملاقات با وزیر کار بلغارستان ، ملاقات با وزرای کار سوریه ، آذربایجان و عراق  ، نشست با هیات سه جانبه ایران و سخنرانی در اجلاس وزرای کار آسیا و اقیانوسیه از جمله برنامه های پیش بینی شده وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی در این سفر است . 
شایان ذکر است ، دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن مشارکت فعال در همه کمیته های اجلاس اقدام به صدور  بیانیه اعلامیه سده در کمیته جامع کرده  است.
همچنین  در این بیانیه، رویکرد انسان محور برای موضوع آینده کار مورد تاکید قرار گرفت و بر اهمیت استفاده از پتانسیل جوانان و فراهم آوردن فرصت های آینده کار برای آنها در این بیانیه خاطر نشان شد. ضمنا تصریح شد به سبب الگوهای در حال تغییر در جهان کار، لازم است نظام های آموزشی، تحصیلی و مهارتی متحول شوند تا نیازهای مهارتی آینده به طور موثر برآورده شوند. مضافا، بر حمایت از بنگاه های اقتصادی و تعاونی ها تاکید و. اضافه شد که اثر حوادث طبیعی و تاثیر آن بر جهان کار بایستی مورد توجه قرار گیرد.
بیانیه همچنین اهمیت تقویت چند جانبه گرایی و خود داری از اقدامات قهری یکجانبه را برجسته کرد  و تاکید شد لازم است اعلامیه سده ارتقاء چند جانبه گرایی را مطالبه کند. اضافه شد اقدامات قهری یکجانبه به خصوص تحریم های اقتصادی حق دستیابی به کار شایسته و دستیابی به عدالت اجتماعی را با چالش های جدی مواجه می کند . تصریح شد برای موفقیت اعلامیه سده، بایستی دستیابی همه کشورها به نظام های اقتصادی بین المللی تضمین شود .
 
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید