اخبار

پیوستن جامعه کار و تولید ایلام به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

پیوستن جامعه کار و تولید ایلام به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان ایلام گفت: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا و با هدف پایش فشارخون افراد بالای 30 سال، جامعه کار و تولید استان به این طرح پیوستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام: شیرخانی گفت: اجرای طرح پس از برگزاری نشست تخصصی با دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی بیمه شدگان متشکل از مرکز بهداشت، مدیریت درمان تامین اجتماعی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عملی شد.


وی اظهار کرد: با اجرای طرح مذکور آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص به موقع و کنترل فشار خون بالا افزایش یافته و افراد جامعه هدف با مراجعه به مراکز بهداشت کار، خانه های بهداشت کارگری و ایستگاه های بهگر می توانند با اطلاع از وضعیت فشار خون خود نسبت به درمان به موقع اقدام خواهند‌ کرد.
شیرخانی ادامه داد: با توجه به روند افزایشی ابتلا و شیوع به فشارخون به همین منظور بسیج همگانی و کمپینی در سطح کشور برای کنترل فشار خون در حال اجرا شدن است.

وی گفت: کاهش 30 درصدی مرگ و میرهای منتسب به فشار خون با اطلاع‌رسانی، آموزش و حساس‌سازی مردم در سطح وسیع نسبت به اثرات فشارخون هدف نخست کمیپن است چرا که فشار خون بیماری خاموشی است و عوارض جدی به همراه دارد.

وی در پایان گفت: امید است که با همراهی مردم و مسئولان به اهداف کمپین دست پیدا کنیم.

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید