اخبار

پنجمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام

پنجمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام
شامگاه دوشنبه سیزدهم خردادماه، همزمان با افطار ماه مبارک رمضان بر سر سفره کودکان شیرخوارگاه علی اصغر(ع) با حضور معاون امور عمرانی استانداری ایلام، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل بهزیستی و مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورز استان ایلام پنجمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، همتی مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: طی حدود ۲ دهه گذشته از تأسیس شیرخوارگاه بهزیستی ایلام تاکنون حدود ۱۰۰ کودک این مرکز به فرزند خواندگی سپرده شده اند.

وی افزود: در این مدت در مجموع ۲۷۰ کودک در شیرخوارگاه پذیرش که از این تعداد، ۹۷ نفر به فرزند خواندگی و ۵۶ نفر هم نزد خانواده‌ای جایگزین سپرده شده اند.

وی با ذکر اینکه بدسرپرستی عامل اصلی سپردن کودکان به شیرخوارگاه بهزیستی است، افزود: طلاق، فوت، اعتیاد و زندانی بودن والدین عمده علل سپردن کودکان به این مرکز است.

به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، این استان جز مناطقی است که روند فرزندخواندگی در آن مطلوب و خوشبختانه با تعامل و همکاری سایر استان‌ها و دادگستری این روند تسریع یافته است.

وی داشتن تمکن مالی مناسب، گذشتن پنج سال از تشکیل زندگی، دارا بودن صلاحیت اخلاقی، ثبت بخشی از اموال به نام کودک فراخوانده و غیره را از جمله برخی از شرایط فرزند خواندگی اعلام کرد.

در این ضیافت ساده اافطار و شام معاون امور عمرانی استانداری ایلام، و شماری از مدیران عضو شورای رفاه استان حضور داشتند و در جمع کودکان این مرکز افطار کردند.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید