اخبار

شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و فاه اجتماعی استان ایلام: اشتغال وظیفه دولت است

شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و فاه اجتماعی استان ایلام: اشتغال وظیفه دولت است
صبح روز چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه، اعضای مراجع حل اختلاف شهرستان ایلام با شیرخانی در محل سالن جلسات این اداره کل دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و فاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی گفت: اعضای مراجع حل اختلاف می‌بایست با اشراف کامل به موازین قانونی و با رعایت عدالت و انصاف و مطابق ضوابط  تمام تلاش خود را در راستای حصول توافق و سازش قرار دهند . زیرا حل و فصل مشکلات فی مابین کارگران و کارفرمایان نه تنها رضایت جامعه هدف را در پی دارد بلکه موجب ایجاد تفاهم و همدلی و هم افزایی در سطح کارگاه شده و بر بهبود و ارتقاء کیفی و کمی تولید اثر بسزایی دارد .

مدیرکل تعاون، کار و فاه اجتماعی استان ایلام ادامه داد: در سال جاری از تمام پتانسیل اداره کل در جهت تحقق برنامه های وزارت متبوع به ویژه در مراجع حل اختلاف و تشخیص به کار خواهیم بست.

شیرخانی افزود: هر چقدر به سمت جلو حرکت کنیم و این مسیر تحولات را به لحاظ اجتماعی، تکنولوژی و غیره بررسی و نگاه می کنیم، بار توسعه تکنولوژی و پیچیدگی های مباحث اجتماعی کلیه آن­ها را در مجموعه وزارت متبوع خود را بروز خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: پیچیدگی وضعیت موجود اشتغال و فضای ناامن از لحاظ معظل بیکاری، نشان می دهد که عوام باید بدانند که اشتغال وظیفه اصلی دولت نه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کلیه وزارتخانه در ایجاد اشتغال نقش دارند.

وی ادامه داد: وظیفه اصلی وزارت کار ایجاد اشتغال نیست، بلکه بعد از ایجاد اشتغال، تبین، برنامه ریزی و ساماندهی رابطه کارگری کارفرمایی است.

وی ادامه داد: خداوند گناهکار را مجازات نمی کند و این صفت کرامت خداوند است و در بین بندگان خاص خود که بیشترین شباهت را به حضرت باری تعالی دارند، بهره جویی از این صفت بسیار بزرگ است.

شیرخانی گفت: شرایط استان به لحاظ جمیع متغییرهایی که دارد پیچیده است و بافت سنتی آن باعث می شود که بار اجتماعی مطالب کارگران را اعضای مراجع حل اختلاف تحمل نمایند که این کار با کرامت و کریم بودن اعضای مراجع هم پوشانی دارد.

وی در پایان گفت: اگر ما به لحاظ اجتماعی و فرهنگی در وضعیت ایداه آل باشیم، بسیاری از مسائل کارگری ایجاد شغل و رونق تولید، تحت تاثیر خواهد شد و وضعیت بهتری خواهیم داشت.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید