اخبار

معاون استاندار ایلام: درصد جذب نهادهای حمایتی در تسهیلات اشتغال روستایی قابل قبول نیست

درویشی با انتقاد از درصد جذب نهادهای حمایتی در تسهیلات اشتغال روستایی قابل قبول نیست، تاکید کرد: مدیران نهادهای حمایتی باید با تعامل با بانک ها و دستگاه های اجرایی، تمام تلاش خود را برای جذب این تسهیلات انجام دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: برای بهره مندی بیشتر از ظرفیت ها و منابع، جذب سرمایه گذاران و کاهش بروکراسی اداری این استان نسبت به صدور 180 مجوز سرمایه گذاری بی نام در بخش های مختلف اقدام کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، ایوب درویشی روز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری ایلام اظهار کرد: با تغییر فرهنگ کار و همچنین ایجاد زمینه برای اشتغال افراد جویای کار می توان گام مهمی در راستای رفع بیکاری برداشت.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: در فاز اول تسهیلات، تجارب ارزنده ای کسب شده است که باید با سرعت، دقت و جدیت از آن برای فاز دوم تسهیلات استفاده نمود.

وی گفت: باید طرح کارورزی و مهارت آموزی که متناسب با شرایط استان است در دستور کار قرار گیرد که نتایج این طرح ها، تصویر واقعی از ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری برای استان داشته باشد.


درویشی یادآور شد: ایجاد اشتغال تنها بر عهده یک دستگاه یا وزارتخانه نیست بلکه بخش خصوصی نیز باید مشارکت خود را برای ایجاد اشتغال توسعه دهد و در کنار کارآفرینی، ایده های خود را به نمایش بگذارد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز در این جلسه گفت: تاکنون یکصد و پنجاه و پنج میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی با اشتغالزایی۴۷۷۵نفر ایجاد شده است.

شیرخانی افزود: عملکرد بانکهای عامل در فاز اول پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی قابل تقدیر است
وی از دستگاه‌های اجرایی در سال جاری بابت تعامل خوب و سازنده با دبیرخانه کارگروه اشتغال قدردانی کرد 

۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید