اخبار

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: رونمایی از نظام نوین مدیریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از رونمایی از نظام نوین مدیریت آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد در روز چهارشنبه 22 اسفند ماه خبر داد.
 
به گزارش  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، سلیمان پاک سرشت با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر قواعد حاکم بر آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای  با اصول اقتصاد رقابتی فاصله دارد. 
وی افزود: اقتصاد رقابتی، اقتصادی ا‌ست که در آن فعالیت بنگاه‌های دولتی و شبه دولتی به حداقل ممکن رسیده و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی آزادند که با کمترین تشریفات ممکن، وارد یک صنعت خاص شده یا از آن صنعت خارج شوند. 
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: علی رغم تلاش های قابل توجه گذشتگان، دستورالعمل های موجود و جاری، نتوانسته است با فرآیند طبیعی دگرگونی ها و تحولات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی حاکم بر جامعه منطبق شده و یا حداقل به آن نزدیک شوند.
وی ادامه داد: عدم تناسب آموزش های ارائه شده به شاغلین با مهارتها و تکنولوژیهای مورد نیاز بازار کار، ارائه نزدیک به 70 درصد آموزشهای رایگان دولتی به تنها کمتر از 10 درصد بنگاه های اقتصادی و عدم عدالت توزیعی، فقدان مکانیزم بازاریابی آموزشی و تبلیغات کافی درخصوص معرفی آموزشهای فنی و حرفه ای به بنگاه های اقتصادی ، عدم امکان بررسی اثربخشی آموزشهای ارائه شده در بنگاه های اقتصادی توسط بخش دولتی و پاسخ دیر هنگام بخش دولتی به نیازهای آموزشی بنگاه های اقتصادی، بازنگری و اصلاح روند موجود و نوع نگرش به توسعه کمی و کیفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای را الزامی و غیرقابل اجتناب نمود.
پاک سرشت خاطرنشان کرد: براین اساس مدل توسعه کمی و کیفی و نظام نوین مدیریت آموزشگاه های آزاد که با چشم انداز ظهور و توسعه شیوه نوین درصنعت آموزشگاه داری، متناسب با دگرگونی مدل های کسب و کار و با ساختاری انعطاف پذیر، نوگرا و رقابتی به عنوان راهبرد اساسی برای پیوند بین بازار کار و آموزشهای فنی و حرفه ای تدوین و تصویب شد، رونمایی خواهد شد.
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید