اخبار

شریعتمداری در دیدار با اعضای کانون عالی کارفرمایی کشور : باید از اشتغال، کارآفرینان و کارفرمایان حمایت کنیم

شریعتمداری در دیدار با اعضای کانون عالی کارفرمایی کشور : باید از اشتغال، کارآفرینان و کارفرمایان حمایت کنیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر حمایت از اشتغال، کارآفرینی و کارفرمایی اظهار کرد: کارفرمایان خود مولد کارآفرینی و تولید کار هستند بنابراین خود نیز باید کارآفرین باشند .
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، "محمد شریعتمداری " امروز دوشنبه سیزدهم اسفند  در دیدار با اعضای کانون عالی کارفرمایی کشور با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارفرمایان خاطرنشان کرد که همواره در این  جمع  از تجربیات شما می آموزم . 
وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط کشور، شرایط خطیری است بنابراین همه اجزای گوناگون به خصوص در حوزه های اقتصادی  از جمله نظام بانکی ، نظام مالیاتی و .... باید کمک کنند تا بتوانیم به اهداف نظام دست یابیم . 
شریعتمداری با بیان این که مردم ایران ، مردم عزتمندی هستند که پا بر روی خواسته های خود نمی گذارند، اظهار کرد: همواره کشور ما  منادی صلح است و در سیاست خارجی نیز به دنبال دستیابی به این هدف هستیم . 
 وی در ادامه با اشاره به ضرورت صیانت از اشتغال موجود خاطرنشان کرد: در شرایط موجود گسترش نظام مالیاتی از مودیان جدید و شناسایی مودیان جدید، صیانت از واحدهای تولیدی ،کاهش نرخ سود تسهیلات به صیانت از اشتغال موجود کمک می کند. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در ادامه با تاکید بر این که هیچ گاه با کانون کارفرمایان احساس جدایی نداریم ، خاطرنشان کرد: این کانون در بسیاری از مسائل  کمک کرده ، حتی در مجامع بین المللی می تواند به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و کشور کمک  و از اقدامات ما در این حوزه دفاع کنند . 
شریعتمداری با اشاره به مشکلات موجود اقتصادی اظهار کرد: متاسفانه مشکلات به صورت زنجیره ای سرمایه اجتماعی را تضعیف کرده است بنابراین باید برای ایجاد انسجام بهتر و بازگشت سرمایه های اجتماعی تلاش کنیم و شرایط موجود را برای اقشار مختلف مردم توضیح دهیم . 
وی با تاکید بر شفافیت در همه عرصه ها خاطرنشان کرد: ما باید شفاف سازی اطلاعات را مدنظر قرار دهیم بنابراین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با ایجاد سامانه هایی در حوزه های بهزیستی ، کار و اشتغال ، کارآفرینی، وام اشتغال روستایی و هزینه کردهای شرکت های دولتی بر این موضوع تاکید  دارد .  
شریعتمداری همچنین موضوع جوان گرایی و بهره بردن از پتانسیل اقوام گوناگون کشور را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: جوانان همواره با ایجاد نشاط، خلاقیت و نوآوری می توانند به ارتقای سرمایه های  اجتماعی کمک کنند . 
وی با اشاره ضرورت استفاده از ظرفیت گردشگری در کشور تاکید کرد: صنعت گردشگری فرصت مهمی است که دولت تدبیر و امید نیز به آن تاکید دارد و بوم گردی که در روستاها شکل گرفته در این زمینه بسیار می تواند مفید باشد . 
لازم به ذکر است پیش از سخنان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر یک از اعضای کانون عالی کارفرمایان به بیان خواسته ها و انتظارات خود پرداختند و پیشنهاداتی را اعلام کردند. 
محمد عطاردیان رئیس هیأت مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران در ابتدای این نشست  اظهار کرد: موضوع بیکاری و اشتغال همواره ما را نگران می کند بنا براین می توانیم در کنار دولت به مشکلات رسیدگی کنیم. 
 خلیلی عضودیگر این کانون  گفت: قبول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط کنونی و تحریم، کار بسیار سختی است. 
وی ادامه داد: کارفرمایان در شرایط کنونی عاشقانه می خواهند به کشور خدمت کنند و قطعا می توانند در این زمینه موثر باشند و دلمان برای کشور شور می زند . 
وی با بیان این که  خوشبختانه با کارگران رابطه خوبی داریم ، تصریح کرد: کارگران عضوی از خانواده ما هستند و نگران آنها نیز هستیم و می خواهیم به آنها کمک کنیم و  همیشه با آنها تفاهم داشته و داریم .  
فلاح عضو هیات مدیره کانون عالی کارفرمایان در این نشست تصریح کرد: هدف تحریم ها در واقع کارفرمایان و کارخانه داران و کارآفرینان هستند چرا که کشورهایی که همواره بر تحریم تاکید دارند نمی خواهند رقیبی همچون ایران داشته باشند بنابراین دفاع دولت از کارفرمایان می تواند راهگشا باشد و کارفرما و کارآفرین با خاطری آسوده از کشور و اقداماتش در مجامع بین المللی دفاع می کند . 
مرتضی رجبی عضو هیات مدیره کانون عالی کارفرمایان نیز خاطرنشان کرد: کارفرمایان در موضوعاتی که جنیه تصدی گری دارد می توانند کمک و شرایط را ساماندهی کنند . 
محمد حسین محتاج اله عضو هیات مدیره کانون کارفرمایی نیز در این نشست  برنقش  گردشگری و توریست دررونق اقتصاد کشور تاکید کرد  . 
وی گفت : ما همواره به دنبال امنیت اقتصادی هستیم بنابراین لازم است در ابتدا مشکل مردم و کارگران را رفع کنیم تا آنان نیز از آسودگی خیال برخوردار شوند . 
آرام فاتحی دیگر عضو هیات مدیره کانون کارفرمایان نیز در این نشست خواستار حمایت از کارفرمایان شد .
ا
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید