اخبار

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در دیدار با دبیران اجرایی خانه کارگر سراسر کشور : کارگران پای انقلاب ایستاده اند/ همه توان خود را به کار گرفته ایم که جامعه کارگری صدمه نبیند/ لازم است دستمزد کارگران به صورت معقول افزایش یابد

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در دیدار با دبیران اجرایی خانه کارگر سراسر کشور : کارگران پای انقلاب ایستاده اند/ همه توان خود را به کار گرفته ایم که جامعه کارگری صدمه نبیند/ لازم است دستمزد کارگران به ص
وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در دیدار با دبیران اجرایی خانه کارگر سراسر کشور : کارگران پای انقلاب ایستاده اند/ همه توان خود را به کار گرفته ایم که جامعه کارگری صدمه نبیند/ لازم است دستمزد کارگران به به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی " محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هم اندیشی با دبیران اجرایی خانه کارگر که عصر امروز در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت : خانه کارگر یک تشکل صنفی است و عمده بار و زحمت سازماندهی جامعه کارگری کشور به عهده این تشکل بوده است.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی " محمد شریعتمداری"  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هم اندیشی  با دبیران اجرایی خانه کارگر که عصر امروز در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت : خانه کارگر یک تشکل صنفی است و عمده بار و زحمت سازماندهی جامعه کارگری کشور به عهده این تشکل بوده است. 

 

وی افزود: یادمان هست که چهره های خانه کارگر در ابتدای انقلاب در شکل گیری و استواری انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند. 
شریعتمداری با تاکید بر اینکه دولت حساسیت‌های زیادی بر سر بحث دستمزد داردگفت : سهم دستمزد در تولید صنعتی کشور ۷.۹ درصد آنهم به صورت دست بالا است؛ این عدد خیلی ناچیز است و لازم است دستمزد کارگران به صورت معقولی افزایش پیدا کند.

 

وی افزود :  با جامعه کارگری مدتها در ارتباط بودیم. با مجموعه های صنفی نیز ارتباط نزدیک داشتم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه درک صحیح نسبت به زمان و مکان از ویژگی های اسلام ناب است که باعث می شود ببینیم در چه زمانی برای چه چیزی می خواهیم گفتگو کنیم. 

 

وی افزود : نباید اجازه داد که کسی تشکل ها را در کشور ضعیف کند و ما بنشینیم نگاه کنیم. این مساله با تفکر اسلامی نیز سازگار نیست؛ ضرورت دارد که تشکل های صنفی کارگری در استان های مختلف داشته باشیم. باید سفت و سخت از ایجاد تشکل ها حمایت کنیم. یک نفر از جامعه کارگری نباید بدون حمایت از تشکل های کارگری ما باشد. 
وی افزود : معتقدم کار از کارگر و کارفرما مهم تر است. کار نباشد معاد و معاش از دست می رود. 

 

 شریعتمداری افزود : کارفرماها باید بدانند برخی زیان های آنی ممکن است به دست بیاید اما سود آتی در پی خواهد داشت. باید توجه داشت در نظام اسلامی باید حتما از نیروی کار محافظت کنیم. 
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود : اصلاحات پارامتریک برای کارگران آتی است که به کار وارد می شوند. پایداری صندوق برای نسل های آتی اهمیت دارد. بقیه مستمری بگیرن هم باید استفاده کنند. اصلاحات پارامتریک را  که برای پایداری صندوق تأمین اجتماعی است  تایید می کنیم. باید تجربیات دنیا را در این حوزه ببینیم. 
 
وی افزود :  همه توان خود را به کار گرفتیم که جامعه کارگری صدمه نبیند. یقینا"مالکیت خصوصی محترم است و در عین حال باید با اقدامات فساد آمیز  مبارزه کنیم و ما حتما در راستای مبارزه با فساد در حرکت هستیم.  
شریعتمداری افزود : کل واحدهای صنعت‌های ایران در شروع جنگ ۹۰۰ واحد بود و در این چهل سال عظمتی خلق شده است. امروز حداقل ۹۰۰ شهرک صنعتی در کشور وجود دارد . 

 

وی نقش  خانه کارگر را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت : یقینا"کارگران پای انقلاب ایستاده و ما می دانیم  که که با کارگران در ارتباط هستید و ارتباط نزدیکی با بدنه کارگری جامعه دارید.  
وی افزود : از سال ۹۱ رشد اسمی حداقل دستمزد را می بینیم که از رشد نرخ تورم بیشتر است. دولت تلاش کرده تا نابرابری را کاهش دهد اما در سال ۹۶ رشد تورم بیشتر از رشد اسمی حداقل دستمزد بوده است. اینها نشان می دهد در مورد دستمزد برای سال آتی باید دقت ویژه ای صورت بگیرد. 

 

وی تصریح کرد : دولت برای افزایش اشتغال باید شرایط امن برای سرمایه گذاری ایجاد کند. توزیع منابع اشتغال روستایی از جمله کارهای اخیر دولت در این زمینه بود.
۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید