اخبار

والدین کودکان بازمانده از تحصیل برای ثبت نام فرزندانش اقدام کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: یارانه کودکان 6 تا 11 ساله که بنا به دلایلی از تحصیل بازمانده اند درصورت عدم مراجعه والدین برای ثبت نام آنها قطع می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح سرشماری کودکان بازمانده از تحصیل 6 تا 11 ساله در کشور، معاون رفاه اجتماعی برای شناسایی کودکان باز مانده تحصیل فقیر و دارای معلولیت پیامک حاوی دلیل بازماندن فرزندانشان از تحصیل ارسال می شود.
به گفته وی، پیام والدین محترم کودک شما در مدرسه ثبت نام نکرده برای جلوگیری از قطع یارانه نقدی خانواده خود علت عدم ثبت نام را به شماره 20006449 ارسال کنید، متن پیام ارسالی به والدین این کودکان است.
شیرخانی تاکید کرد: هیچ کودکی نباید به دلیل فقر و مشکلات خانوادگی از تحصیل بازماند و والدین ملزم به ثبت نام فرزندانشان در مدارس هستند.


رئیس اداره ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این رابطه گفت: آمار کودکان بازمانده از تحصیل در استان ایلام آذر ماه امسال توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.
مهرانگیز جلیلیان افزود: پس از استعلام اعلام وزات آموزش و پرورش از ثبت احوال تمام کودکان 6 تا 11 ساله شناسایی شده و آمار آنان به آموزش و پرورش استان ها اعلام می شود و مدارس موظفند آن ها را ثبت کنند.
وی اضافه کرد: در صورتیکه آمار کودکان ثبت نامی کمتر از آمار شناسایی شده باشد آموزش و پرورش موظف به پیگیری این موضوع است.
جلیلیان با بیان اینکه هیچ دانش آموزی نباید بدلیل فقر از تحصیل باز بماند، تاکید کرد: همه کودکان فقیر بدون هیچ شرایطی در مدارس دولتی ثبت نام و حمایت های لازم برای ادامه تحصیل آنان فراهم می شود.
وی تاکید کرد: برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، مدارس با تعداد اندک نیز در مناطق مختلف استان دایر می شود بطوریکه مهرماه امسال بین 10 تا 15 مدرسه ابتدایی این استان با کمتر از 2 دانش آموز فعالیت دارد.

وی گفت: 54 هزار و 500 دانش آموز مقطع ابتدایی در 45 مدرسه در ایلام مشغول تحصیل هستند.
مدیر کل بهزیستی ایلام نیز در این خصوص گفت: درحال حاضر 27 کودک سالم بازمانده از تحصیل تحت پوشش در ایلام وجود دارد که از این تعداد 17 نفر در مناطق شهری و 10 نفر نیز در مناطق روستایی هستند و دلیل بازماندگی آنان فقر است.
زهرا همتی افزود: این افراد کودکان کار هستند که با پیگیری های بهزیستی و فراهم کردن شرایط لازم تعدادی از آنان به تحصیل فرا خوانده شدند و زمینه تحصیل برای کودکان باقیمانده نیز در حال فراهم شدن است.
 وی یادآور شد: ساماندهی کودکان کار و رفع مشکلات آنها وظیفه سازمان بهزیستی است و امیدواریم هیچ کودکی بدلیل فقر و کار از تحصیل محروم نشود.
 همتی گفت: 280 کودک معلول تحت حمایت بهزیستی نیز در ایلام از تحصیل بازمانده اند.

94هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف در سال تحصیلی جاری به تحصیل اشتغال دارند.

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید