اخبار

معاون استاندار ایلام با نفی امار سازی: منابع اشتغال فراگیر باید به کار پایدار منجر شود

معاون استاندار ایلام با نفی امار سازی: منابع اشتغال فراگیر باید به کار پایدار منجر شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: ارائه آمارتوخالی فرصت های شغلی ایجاد شده به عنوان مابه ازای پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی پذیرفتنی نیست پرداخت این منابع باید به کار پایدار واشتغال مطمئن مطابق اسناد بیمه منجر

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، ایوب درویشی روز شنبه در نشست کمیته فنی و کمیته نظارت بر تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی استان اظهار داشت: هدف جذب پول و آمارسازی در بخش اشتغال نیست، دولت به دنبال فراهم کردن اشتغال پایدار و موثر برای مردم است.
وی با تاکید براینکه تصویب و پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر باید بعد از بررسی طرح و تایید توجیه فنی آن انجام شود افزود: نظارت جدی کارشناسی باید در مجموعه فرایند پرداخت این منابع اعمال شود.
معاون استاندار ایلام تاکید کرد: نباید خود را مجبور به عددسازی و آمارسازی دانسته و نه در روند پرداخت این تسهیلات مردم را مجبور به دروغگویی کنیم.
دکتر درویشی تبدیل این منابع را به شغل بیمه شده و پایدار مستلزم ارائه توجیه فنی مناسب طرح توسط متقاضی و بررسی کارشناسی توسط دستگاه های مرتبط دانست و حضور فعال کمیته نظارت برای رصد و جلوگیری از هرگونه انحراف منابع را ضروری عنوان کرد.
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این نشست موظف شد که با فعال کردن سامانه پیامکی آمارهای جذب، تعداد طرح و رقم و وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی را به اعضا کمیته نظارت و فنی و مسئولان اعلام کند

۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید