اخبار

ثبت دلنشین ترین تجلیل از اولین مددکار بهزیستی

ثبت دلنشین ترین تجلیل از اولین مددکار بهزیستی
شماری از توان خواهان ایلام با خلق و ارائه تصویری هنری از موسس و اولین رییس سازمان بهزیستی تجلیلی دلنشین از شهید محمد علی فیاض به عنوان اولین مددکار ثبت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، این تصویر به عنوان کار هنری توانخواهان مرکز بیماران روانی مزمن شمیم کوثر ایلام روز دوشنبه در جریان همایش گرامی داشت هفته بهزیستی با حضور معاون عمرانی استاندار ایلام، مهندس شیرخانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام  و مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام  استان رونمایی شد.
ارائه این اثر برجسته از نوع کاشی شکسته به عنوان مصداقی از توانمندی هنری توان خواهان و تجلی قدرشناسی انان از موسس سازمان بهزیستی با تحسین وتشویق حاضران و شرکت کنندگان در این همایش همراه شد.
دکتر محمد علی فیاض‌بخش موسس انجمن امدادگران امام خمینی(ره)، پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات عام‌المنفعه را در رسیدگی به محرومان دنبال کرد و آسایشگاه معلولان انقلاب را با همکاری انجمن امدادگران امام (ره) و کمیته امداد، زیر نظر بنیاد شهید راه‌اندازی کرد.
دکتر فیاض‌بخش بعد از تجربه و تصدی سمت مدیر کل توانبخشی بهداری و آشنایی با پراکندگی سازمان‌های رفاهی و ‌توان‌بخشی کشور با همفکری شهید سیدمحمدباقر لواسانی و برخی دیگر، لایحه تشکیل سازمان بهزیستی کشور را به شورای انقلاب پیشنهاد کرد .
شهید فیاض‌بخش در کابینه شهید رجایی به عنوان وزیر مشاور و سرپرست سازمان بهزیستی کشور خدمت به مددجویان را رسالت خود قرار داد.
بنیان گذار سازمان بهزیستی هفتم تیر سال 1360 در حادثه انفجار تروریستی ساختمان حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسید.

۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید