اخبار

سرپرست فدراسیون ورزش کارگری ، برنامه های سال 97 این فدراسیون را تشریح کرد

سرپرست فدراسیون ورزش کارگری با تشریح برنامه های سال 97 این فدارسیون گفت : 60 مسابقه قهرمانی کارگران کشور در سال جاری برگزار می شود.
 به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه جتماعی به نقل از روزنامه " کاروکارگر"جواد رمضی درباره  برنامه های فدراسیون ورزش کارگری گفت : این برنامه ها شامل چند بخش است که نخست اصلاح فرآیند ها، تغییرات در اساسنامه و آیین نامه هاست که عبارتند از حضور پررنگ تر هیات های استانی در مسابقات کارگران کشور و بالابردن انگیزه مسئولان استانی که در حال انجام آن هستیم. در همین راستا اساسنامه فدراسیون را بازنگری نموده ایم تا هیات های استانی هم درانتخابات مجمع فدراسیون ورزش کارگری دارای حق رأی باشند. در ادامه و در راستای ارتقاء کمی و کیفی خدمات ارائه شده به جامعه مخاطب،بازنگری هایی در کادر اجرایی و انجمن های ورزشی فدراسیون انجام شد که طی آن 5 انجمن دستخوش تغییراتی شدند . 
وی تصریح کرد: از سوی دیگر در این بازنگری و بر اساس نیازسنجی و میزان فعالیت های صورت پذیرفته، انجمن ها و تعداد رشته های ورزشی به دو بخش تقسیم شدند. 20 انجمن بعنوان انجمن های فعال و 12انجمن به عنوان انجمن های در حال توسعه انتخاب شدند . 
سرپرست فدراسیون ورزش کارگری  در این زمینه افزود: از جمله شروط تبدیل انجمن های در حال توسعه به انجمن های فعال دارا بودن حداقل 15 انجمن در استان است که باید دارای اقبال عمومی نیز باشند.
رمضی ادامه داد : در تلاش هستیم که در حال حاضر و در شرایط فعلی به رشته هایی بپردازیم که با ورزش کارگری همخوانی داشته و بر اساس امکانات موجود قابلیت اجرا و همچنین تناسب با فعالیت های ورزشی جامعه کار و تلاش را دارا باشد. رشته هایی مثل اسکی، سوارکاری و ... که هزینه های بالایی برای ورزشکاران داشته وامکانات محدودی جهت تمرین و برگزاری مسابقات است در اولویت این فدراسیون قرار ندارد. بنابراین  با
هدف ارتقاء کیفی رشته های ورزشی با تشکیل کارگروهی سازوکار رشته های موجود بررسی و در صورت تصویب در هیات رئیسه رشته مورد نظر یا بعنوان رشته در حال توسعه لحاظ می گردد و یابه رشته های فعال ارتقاءیابد.
  مسابقات کارگران کشور مدون می شود
سرپرست فدراسیون ورزش کارگری در ادامه و در خصوص برگزاری رقابتهای قهرمانی کارگران کشور گفت : در ابتدای سال در همایش مشترکی که با اداره کل امور ورزشی در بندرانزلی برگزار گردید، پس از برگزاری جلسات فشرده مسئولان فدراسیون با رؤسای انجمن های ورزشی و هیأت های استانی، تقویم مسابقات قهرمانی کارگران کشور مدون و کلیه رویدادهای پیش رو تا پایان سال به همراه استان های میزبان و تاریخ برگزاری رویدادهاپیش بینی گردیده است، که این امر موجب گردید تا استانها با توجه به مشخص بودن زمان و مکان برگزاری مسابقات از آمادگی بیشتری جهت میزبانی و یا شرکت در مسابقات برخوردار باشند.
  در مسابقات کارگران کشور ورودی دریافت نمی شود
رمضی گفت : یکی دیگر از دغدغه های فدراسیون جهت تسهیل در امر توسعه ورزش کارگری عدم دریافت ورودی از تیمها در مسابقات قهرمانی کارگران کشور بودکه به حول و قوّه الهی از سالجاری اجرایی شده است.در واقع امسال علیرغم منابع محدود مالی مسابقات قهرمانی کارگران کشور بدون دریافت ورودی برگزار می شود.ضمن اینکه قهرمانان این رقابتها به اردوها دعوت می شوند.همچنین برای اعزام های برون مرزی
هم برنامه ریزی کرده ایم و به دنبال جذب حامیان مالی هستیم. با توجه به برگزاری منظم تر و دقیق تر رقابتهای قهرمانی کارگران و با توجه به پخش مستقیم این رقابتها از شبکه های سیما،پیش بینی می شود تا درخصوص جذب حامیان مالی گام های خوبی برداشته شود.
  تلاش جهت رفع مشکلات و نواقص
سرپرست فدراسیون ورزش کارگری در خصوص اقدامات صورت گرفته از زمان تصدی خود گفت : تلاش برای رفع مشکلات و منابع مالی با جذب حامیان مالی، ساماندهی انجمن های ورزشی و تغییر در اساسنامه با هدف حضور مؤثرتر هیات های استانی در انتخابات مجمع، ارتباط مؤثر با بخش های مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تغییرات در چارت فدراسیون با هدف چابک سازی و بالا بردن راندمان کاری، تفکیک انجمن ها و ایجاد انگیزه برای انجمن های در حال توسعه برای تبدیل شدن به انجمنهای فعال، یکی شدن شاخص های ارزیابی عملکرد هیات ها با هماهنگی فدراسیون ورزش کارگری و اداره کل امور ورزشی، افزودن میزبانی مسابقات قهرمانی کارگران کشور به عنوان یک شاخص که قطعا می تواند موجب استقبال استانها و انگیزه آنان در امر میزبانی باشد.
  برگزاری 60 مسابقه قهرمانی کارگران کشوردر سال جاری
رمضی خاطر نشان کرد: طبق تقویم مسابقات 27 رقابت کشوری برای آقایان و 11 رقابت کشوری برای بانوان پیش بینی شده و قطعا برگزار می شود. 22 مسابقه هم برای انجمن های در حال توسعه است که درمجموع 60 مسابقه قهرمانی کشور پیش بینی گردیده که تمامی این رویدادها بدون دریافت حق ورودی مسابقات از تیم ها برگزار می شود.
وی افزود: همچنین 15 مسابقه جام آزاد و اپن برگزار خواهد شد که در این مسابقات ورودی از تیمها دریافت می شود و البته در این 15 مسابقه جوایز نفیس و ارزشمندی نظیر خودرو ،موتورسیکلت ، سکه و ....به قهرمانان و برترین ها اهدا خواهد شد.
سرپرست فدراسیون ورزش کارگری  تاکید کرد در مسابقات اسپانیا فقط قهرمانان مسابقات کارگری اعزام می شوند.
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید