اخبار

معاون استاندار ایلام: بانک ها ملزم به پرداخت سریع تر تسهیلات اشتغال فراگیر هستند

معاون استاندار ایلام: بانک ها ملزم به پرداخت سریع تر تسهیلات اشتغال فراگیر هستند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استان ایلام بانک ها را براساس ابلاغ قانونی ملزم به پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی ذکر کرد گفت:روند پرداخت این تسهیلات باید به جهت ایجاد تسریع بررسی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، ایوب درویشی صبح روز یکشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام به اختصاص مناسب تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی اشاره و تاکید کرد: طرح های مصوب باید در کمترین زمان تسهیلات مربوطه را دریافت کنند.
وی افزود: باید مسائل اساسی و موانع جذب اعتبارات در استان واکاوی و مطرح شود و با همکاری و همراهی دستگاه ها مشکلات را به طور ریشه ای حل کنیم.
 معاون هماهنگی امور اقتصادی استان ایلام تصریح کرد: هم اکنون روند پرداخت تسهیلات در بانک های عامل این استان کند است.
وی گفت: با هر گونه اهمال و مانع تراشی در مسیر پرداخت تسهیلات به طرح های مصوب برخورد جدی می شود.
وی افزود: مدیران دستگاه ها در واگذاری طرح ها به بخش خصوصی اهتمام جدی داشته باشند و این امر در عملکرد مدیران به عنوان یک شاخص مد نظر قرار می گیرد.
درویشی یادآور شد: دستگاه های متولی حوزه سرمایه گذاری در استان با تعیین فرآیند سرمایه گذاری و تهیه برنامه و گردش کار، مراحل مختلف سرمایه گذاری را با رعایت همه قوانین در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی و به سرمایه گذاران جدید اعلام کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام تاکید کرد: فرآیند آسان سازی سرمایه گذاری و شتاب در اجرای طرح های جدید در استان باید هموار شود چرا که این امر باعث افزایش انگیزه سرمایه گذاران خواهد شد.
وی با بیان اینکه دولت از طرح های اشتغالزا حمایت می کند، گفت: طرح های انتخابی باید متناسب با نیازمندی های استان و باعث اشتغال پایدار و باکیفیت شوند و دولت از سرمایه گذاران غیر بومی که در استان باعث ایجاد اشتغال می شوند نیز حمایت می کند.
درویشی افزود: هدف از اجرای این طرح ها جذب پول نیست بلکه انتخاب بهترین طرح ها برای ایجاد اشتغال پایدار در راستای توسعه و سرمایه گذاری در استان است.
مهندس شیرخانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این نشست گفت: کل اعتبار تخصیصی استان در راستای طرح توسعه روستایی 900 میلیارد ریال است.
شکراله شیرخانی افزود: کل طرح های مصوبه کمیته فنی در استان ایلام 761 طرح با اعتبار 162 میلیارد ریال و اشتغال 2 هزار و 994 نفر است.
وی یادآور شد: پرونده های در دست بررسی در استان نیز 486 طرح با اعتبار 877 میلیارد ریال و اشتغال یک هزار و 788 نفر است و به 151 طرح مصوب با اعتبار 197 میلیارد ریال و اشتغال 478 نفر تسهیلات پرداخت شده است.
شیرخانی گفت: اعتبارات تخصیصی پست بانک 90 میلیارد ریال، بانک کشاورزی 540 میلیارد ریال، صندوق کارآفرینی امید 90 میلیارد ریال و بانک توسعه تعاون 180 میلیارد ریال است

۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید