اخبار

در گفتگو با بازتاب تشریح شد: تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی مشاغل خانگی در ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: در سال گذشته و در راستای طرح توسعه مشاغل خانگی در استان 140 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی ظهر روز شنبه شانزدهم تیرماه در گفتگو با بازتاب؛ با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی، استان ایلام، به عنوان نهمین استان کشور به طرح توسعه مشاغل خانگی پیوست، اظهارداشت: این موضوع با تلاش ها و پیگیری های استاندار ایلام و دیگر مسئولان ذیربط محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح در سه فاز بررسی و شناسایی مزیت ها و توانمندی ها، توانمندسازی متقاضیان از طریق مشاوره و اتصال متقاضیان به تسهیل گران استان و اتصال محصولات تولیدی خانگی به بازار اجرا می شود، افزود: در همین راستا سایت الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی برای امکان ارتباط مستقیم با متقاضیان و راهنمایی، آموزش، مشاوره و استعدادهای آن ها توسط جهاد دانشگاهی استان راه اندازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با بیان اینکه در این طرح متقاضیان بایستی ابتدا در سامانه اینترتی http://inhb.ir ثبت نام کنند، بیان داشت: فعلاً ثبت نام در این طرح محدودیت زمانی ندارد و افراد پس از ثبت نام و تایید طرح های خود؛ به بانک های عامل: ملی، تجارت، رفاه و صادرات برای دریافت تسهیلات از 50 تا 200 میلیون ریال معرفی می شوند.

شکراله شیرخانی با اشاره به اینکه در سال گذشته 160 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح به استان اختصاص داده شده است، ادامه داد: در همین راستا بیش از 140 میلیارد ریال اعتبار به بیش از دو هزار و 350 نفر پرداخت گردید.

وی به تعاملات با برندها و اشخاص فعال در عرصه فروش مشاغل خانگی اشاره کرد و یادآور شد: با قوی تر کردن این تعاملات و پیوند تولید به بازار مصرف، رشد کمی و کیفی محصولات مشاغل خانگی در همه عرصه ها به ویژه در بحث بسته بندی محقق خواهد شد

۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید