اخبار

به منظور توسعه مشاغل روستایی و افزایش توان بیمه پردازی ؛ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر و صندوق کارآفرینی امید تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به منظور توسعه مشاغل روستایی و افزایش توان بیمه پردازی ؛ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر و صندوق کارآفرینی امید تفاهم نامه همکاری امضا کردند
تفاهم نامه همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر با صندوق کارآفرینی امید به منظورتوسعه مشاغل و رفاه روستایی وافزایش توان بیمه پردازی در مناطق روستایی از طریق اشتراک منابع و برنامه های اجرایی منعقد شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی این تفاهم نامه با حضور اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر و در راستای برنامه حمایتی از روستاها در برنامه ششم توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دولت منعقد شد.
 واعظ مهدوی دراین نشست گفت : اشتغال فراگیر روستایی از برنامه های مهم دولت است  .
 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایجاد این صندوق را راهکار دولت برای حمایت از روستاییان و عشایر دانست و گفت : بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان کارفرما روستاییان را تحت پوشش بیمه ای قرار می دهد و با پرداختن سهم حق بیمه کارفرما، از آنها در برخورداری از مزایای بیمه حمایت می کند. از این رو امروز می بینیم که بعد از  15 تا 16 سال مردم  از ثمرات آن بهره مند می شوند و اکنون بسیاری از افراد در روستاها درحال دریافت  حکم های بازنشستگی خود هستند .
وی  با اشاره به اهمیت حمایت از کارآفرینان و باز کردن فضایی برای ایجاد خلاقیت و تشویق آنها ، انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر با صندوق کارآفرینی امید را امری  در راستای تحقق این هدف دانست وافزود : ما متعهد میشویم کسانی را  که از طریق صندوق کارآفرینی امید مشغول به کار می شوند حمایت کنیم و بیمه آنها را به عهده بگیریم. با این همکاری کارآفرینان روستایی را نیز تحت پوشش قرار می دهیم .
در ادامه نشست  نورالله زاده حمایت از کالای داخلی را یکی از اهداف توسعه مشاغل روستایی دانست و   واضافه کرد :  بیشترین تولید داخلی در روستاها انجام می گیرد.
۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید