اخبار

دکتر درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از روند کند جذب تسهیلات اشتغال انتقاد کرد

دکتر درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از روند کند جذب تسهیلات اشتغال انتقاد کرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام با انتقاد از روند کند جذب تسهیلات اشتغالزا در استان گفت: باید مشکلات و موانع عدم جذب تسهیلات شناسایی و برطرف بشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، ایوب درویشی در نشست کمیته اشتغال استان اظهار کرد: کارگروه اشتغال به صورت هفتگی برای تسریع و پیگیری در امر جذب تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر برگزار می شود و هدف اصلی و تصمیمات موثر در راستای اجرای کار است.
وی رصد سامانه کارا، بررسی قراردادها و اعلام رقم جذب تسهیلات، بررسی کمی و کیفی طرح های اشتغال شهرستان ها با حضور فرمانداران و پیگیری و تلاش در راستای رفع مشکلات و موانع عدم جذب همگی باید در اولویت کارگروه و کمیته نظارت اشتغال باشد.
درویشی تاکید کرد: هدف ما تنها جذب عددی و ریالی این تسهیلات نیست بلکه ایجاد شغل پایدار در روستاها مهمترین هدف پرداخت این تسهیلات است.
وی از مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران عامل بانک ها خواست تا با توجه به تاکید ریاست جمهوری برای ایجاد اشتغال در روستاها اهتمام ویژه ای برای جذب این تسهیلات داشته باشند.
درویشی افزود: ما دستگاه سیاستگذار و ناظر هستیم و برابر قانون حق انجام کار اجرایی نداریم باید در امر نظارت به خوبی عمل کنیم.
وی تاکید کرد: ما به دنبال جلسات غیر موثر و بدون ثمر نیستیم تنها تلاش ما برای رفع مشکلات پیش رو است.
مهندس شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان نیز در این نشست گفت: تاکنون رقم ۲۲۰ میلیارد ریال از سقف تسهیلات مصوب روستایی جذب شده است و ۸۰۰ میلیارد ریال پرونده در بانک ها در دست بررسی است.
مهندس شیرخانی اظهار کرد: بر اساس اخرین امار تعداد ۶۰۹ طرح با رقم ۱۴۲۲.۶ میلیارد ریال در کمیته فنی مصوب شده و تعداد ۳۶۸ طرح نیز در دست بررسی است.
وی گفت: تعداد ۲۴۱ طرح با اعتبار ۶۱۷ میلیارد ریال نیز عودت داده شده و تعداد ۱۸۲ طرح با اعتبار ۲۱۵ میلیارد ریال مصوب، ۱۶۵ طرح با اعتبار ۱۶۱.۹ میلیارد ریال نیز انعقاد قرارداد شده اند.
وی میزان پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی تاکنون در استان را ۱۱۲ طرح با رقم ۱۴۳.۹ میلیارد ریال اعلام کرد.
شیرخانی گفت: از این طرح ها ۵۵ مورد در بخش صنعت، ۴۶ مورد بخش کشاورزی و ۱۳ مورد در بخش روستایی هستند.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان از بانک های عامل خواست که هرچه سریعتر روند جذب تسهلات اشتغال روستایی را سرعت بخشند.
در این نشست مقرر شد که در هر نشست #دو فرماندار به ارائه گزارش و روند جذب تسهیلات اشتغال شهرستان خود بپردازند.
 هم چنین بانک های عامل نیز به دلایل جذب یا عودت پرونده متقاضیان پرداختند

۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید