اخبار

ربیعی در جمع خبرنگاران: بازی فوتبال با پرتغال نشان داد می توانیم درعرصه های اقتصادی و بین المللی هم پیروز شویم / از زندگی دهک های پایین حفاظت می کنیم

ربیعی در جمع خبرنگاران: بازی فوتبال با پرتغال نشان داد می توانیم درعرصه های اقتصادی و بین المللی هم پیروز شویم / از زندگی دهک های پایین حفاظت می کنیم
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: من نیز چون تمام ایرانیان شادی خود را از بازی بچه های فوتبال مقابل یک تیم قدرتمند جهان اعلام می کنم .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علی ربیعی امروز در حاشیه " افتتاحیه دوره آموزشی مشاغل سبز " درجمع خبرنگاران گفت: این پدیده به ما نشان می هد ما می توانیم در بخش اقتصادی نیز در مقابل قدرت های جهانی بایستیم ، برابر پیش برویم و اگر در بازی فوتبال با پرتغال به نتیجه مساوی دست پیدا کردیم یعنی در جوامع بین المللی و اقتصادی نیز می توانیم پیروزی هایی به  دست آوریم .

از زندگی دهک های پایین حفاظت می کنیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه «از زندگی دهک های پایین درآمدی حفاظت می کنیم» اظهار کرد: تمام اقلام مورد نیاز اقشار جامعه با نرخ ارزی که دولت اعلام کرده است، تامین می شود.
ربیعی افزود: ارز مورد نیاز زندگی روزمره مردم براساس نرخی که دولت اعلام کرده است تامین می شود و تمامی اقلام مورد استفاده اقشار جامعه بر اساس همین نرخ در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی افزود: ما به یک نظام توزیعی سراسری فکر می کنیم تا کالاهای مورد نیاز مردم با قیمت کنترل شده و مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد؛ همچنین برای ارزهایی که به دست می آید، سیاست های متناسبی اتخاذ خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان این که نمی خواهم فشارهایی که بر مردم می آید را کتمان کنم، افزود: با وجود اینکه وضعیت تولید و فروش نفت و معادلات کلان اقتصادی برهم نخورده است اما سوداگری و ناآرامی روانی باعث شده تا نقدینگی به سمت بازار ارز و طلا و سکه هدایت شود.
ربیعی  گفت: این وضعیت کنترل خواهد شد و نمی گذاریم وضعیت به همین شکل باقی بماند.
وزیر تعاون، کار و و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با توجه به تغییرات نرخ ارز، منابع مالی بیشتری برای اجرای طرح اشتغال فراگیر در اختیار ما قرار می گیرد  تا بتوانیم فرصت های شغلی بیشتری را مهیا کنیم.
ربیعی ادامه داد: اکنون هفت هزار میلیارد تومان طرح مطالعه شده در اختیار بانک ها قرار گرفته شده تا از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد و سپس تسهیلات تخصیص یابد.
وی خاطرنشان کرد: برای اجرایی شدن این طرح بزرگ با تک تک وزارتخانه ها مذاکره و میزان اشتغالزایی آنها را مشخص کرده ایم.

۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید