اخبار

استاندار: دستگاه ها طرح های دارای توجیه فنی را به جوانان معرفی کنند

استاندار: دستگاه ها طرح های دارای توجیه فنی را به جوانان معرفی کنند
استاندار ایلام از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست طرح ها و راه‌کارهای ایجاد اشتغال جوانان را که دارای توجیه فنی و اقتصادی هستند شناسایی و به آنان معرفی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: متولیان امر به #ویژه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی که تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی را مدیریت می کند، باید پروژه جدید توجیه دار را تعریف و به جوانان اطلاع رسانی لازم برای شغل مورد نظرشان انجام دهند.
وی تاکید کرد: اکنون دولت تسهیلات اشتغال فراگیر، روستایی، خانگی و تسهیلات دستگاه های مددرسان که عدد بالایی است را برای ایجاد اشتغال مولد تخصیص داده که باید به درستی و در زمان مقرر از آن‌ها استفاده شود.
استاندار ایلام افزود: روند جذب این تسهیلات در استان مطلوب نیست و باید در اصلاح فرآیند جذب که منجر به اشتغال مولد و رفع بیکاری جوانان می شود، اقدامی اساسی صورت گیرد.
سلیمانی دشتکی یاداور شد: دولت پیگیر ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری است زیرا عدم توجه به بیکاری آسیب های زیادی از نظر اجتماعی و اقتصادی برای مردم به دنبال دارد.
وی اضافه کرد: ایجاد اشتغال و کارگاه های جدید با تعریف پروژه متناسب با نیاز هر منطقه و شهرستان باید صورت گیرد تا بتوان در راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال گام اساسی برداشت.
استاندار ایلام ادامه داد: جوانان خواهان شغل هستند و آگاهی از ایجاد شغل ندارند، باید بسیاری از پروژه های ارزان قیمت پایین دستی پتروشیمی صنایع بسته بندی و تکمیلی، صنعت نفت و گاز، مجتمع های گردشگری، بین راهی، طرح های توریستی در اطراف مسیر سد سیمره و سد ایلام تعریف کنیم.
سلیمانی دشتکی گفت: مجبور نیستیم به کارگاه های ورشکسته که امکان احیا ندارند اعتبار تزریق کنیم.
وی افزود: مکان های گردشگری زیادی در استان است و در مسیر سه استان بزرگ در کشور و عراق هستیم و با توجه به ظرفیت هایی که داریم می توان شغل های مناسبی ایجاد کرد، راهکارهای زیادی برای ایجاد اشتغال وجود دارد که با توجه به تسهیلات موجود ، می توان شغل ایجاد کرد.
استاندار ایلام اظهار کرد: به عنوان یکی از مصوبات نشست اقتصاد مقاومتی ظرف ۲ هفته برای هر شهرستان با همکاری دستگاههای اقتصادی، بسته شغلی متناسب با ظرفیت تهیه و برای جوانان شغل ایجاد شود.
سلیمانی دشتکی در ادامه به بروکراسی اداری و اجرای دقیق قانون در استان تاکید کرد و گفت: دولت تدبیر و امید برای رفع بروکراسی اداری میز خدمت ایجاد کرده تا ارباب رجوع سرگردان نشود.
وی افزود: یکی از راه های توسعه استان همین روان سازی قوانین و مقررات مطابق قانون است یعنی قوانین به گونه ای تفسیر شوند که به نفع مردم باشند.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: برخی از قوانین دست و پا گیر هستند و اگر ما سخت گیرانه آنها را اجرا کنیم برخی افراد سودجو راه دررو از آن قوانین را پیدا و متناسب با نیاز دستکاری های لازم را انجام می دهند.

 

۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید