اخبار

جلسه ساماندهی شیوه جذب نیروی کار در واحدهای تولیدی

جلسه ساماندهی شیوه جذب نیروی کار در واحدهای تولیدی
عصر روز سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه جلسه ساماندهی شیوه جذب نیروی کار در واحدهای تولیدی با حضور دکتر درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و مهندس شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در محل سالن جلسات حمدحیدری استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر درویشی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام گفت: باید شیوه نامه و نظام جذب نیروی در واحدهای صنعتی استان تدوین شود و براساس این شیوه نامه صنایع بزرگ استان نسبت به جذب و استخدام نیرو در واحدهای خود اقدام نمایند.
وی افزود: واحدهای بزرگ صنعتی که در استان در حال فعالیت اند با توجه به این که از منابع، امکانات و ظرفیت های استان استفاده می کنند در قبال مردم استان نیز حقی دارند و باید با جذب نیروی های بومی استان امکان ارتقاء نیروی انسانی و اشتغال افراد را فراهم نمایند.
دکتر درویشی گفت: ما به دنبال تعامل و توافق با صنایع بزرگ و بخش خصوصی در استان هستیم و این عزیزان باید بتوانند با جوامع بومی استان تعامل و همکاری داشته باشند و باید نیروی انسانی بومی استان را ارتقاء داده و نسبت به توانمندسازی آنان اقدام کنند.
معاون استاندار ایلام تأکید کرد: استان ایلام از نظر سطح تحصیلات براساس جمعیت در رتبه اول کشور است و این نیروها باید برای ورود به بازار کار توانمندسازی شوند.
وی ادامه داد: باید نسبت به انجام آمایش جمعیتی و نیروی انسانی متقاضی کار در استان اقدام شود و نیاز واحدهای صنعتی و رشته های مورد نیاز آنها مشخص شود و در خصوص معرفی نیروی ماهر و آموزش دیده و همچنین آموزش تخصص هایی که مورد نیاز است اقدام شود.
لازم به ذکر است در این جلسه مصوب شد: واحدهایی که به جلسه دعوت شدند و حضور پیدا نکرده اند مکاتبه انجام شود، مقرر شد شیوه نامه و نظام جذب و استخدام به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین گردد، مقرر شد با کمک فنی و حرفه ای، دانشگاه علمی کاربردی ، مراکز کار و دانش و دانشگاه ها آمایشی در خصوص نیروی انسانی جویای کار و نیازهای صنایع استان انجام شود و همچنین مقرر شد ظرفیت های خالی واحدهای صنعتی استان اعلام شده و نسبت به معرفی نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده و آموزش تخصص های مورد نیاز اقدام شود.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید