اخبار

افزایش اعتبار عمرانی ایلام در 150 نشست ملی پیگیری شد

افزایش اعتبار عمرانی ایلام در 150 نشست ملی پیگیری شد
ایلام - ایرنا - استاندار ایلام از افزایش و بهبود اعتبار مصوب عمرانی و تسهیلات استان در سال جاری خبر داد و گفت: این افزایش اعتبار حاصل پیگیری مدیریت استان در 150 جلسه و دیدار ملی است

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در بیست و نهمین جشنواره امتنان از کارگران گفت: یک هزار و 700 میلیارد ریال از محل پروژه های ملی جذب استان شده که باید در زمینه های مورد نیاز هزینه شود.
وی یادآوری کرد: امسال برای توازن بخشیدن به روند توسعه استان سه رویکرد محوری تسریع در اجرای پروژه ها، جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال از طریق تسهیلات اشتغالزایی در دستور کار قرار دارد.
ایتاندار ایلام افزود: برگزاری 150 نشست در سطح ملی برای رفع مشکلات ایلام با همکاری و همدلی مسئولان باعث جذب بودجه خوبی برای تامین زیرساخت های عمرانی و اشتغال و توسعه شده و تحول بسیاری در اعتبارات و بودجه ایلام را به دنبال داشته است.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: تلاش ما در استان این است که در مرحله اول، اشتغال موجود را حفظ کنیم سپس به توسعه اشتغال و ایجاد فرصت های جدید شغلی در استان بپردازیم.
وی با بیان اینکه در شورای اشتغال علاوه بر ستاد تسهیل و ستاد اقتصاد مقاومتی رسالت دیگری به اداره تعاون، کار و رفاه اجتمعای محول شده، گفت: قبلا این اداره رابط بین کارگر و کارفرما بوده اما امسال وارد مقوله ایجاد اشتغال شده که رسالتی سنگین و بطور جدی از آن حمایت می شود.
استاندار ایلام افزود: سهم استان ایلام از اعتبارات فراگیر سه هزار و 100 میلیارد ریال است که امیدواری با فراهم کردن زمینه اشتغال با توجه به ظرفیت های موجود در استان نرخ بیکاری را کاهش دهیم.
وی از دیگر برنامه های مدیریت استان برای توسعه اشتغال در ایلام را احیا واحدهای صنعتی راکد و غیر فعال و وارد شدن به چرخه تولید و استغالزایی همچنین جذب سرمایه گذار و استفاده از نیروهای بومی اعلام کرد.
سلیمانی دشتکی به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایلام اشاره کرد و گفت: پروژه های خوبی در این زمینه در حال انجام است و برای بهره برداری از آنان باید از نیروهای متخصص و مدیران بومی استفاده کرد.
وی تاکید کرد: ایجاد اشتغال در این صنایع 2 برابر تعدیل است و باید با راه اندازی صنایع پایین دستی و تامین خوراک شرکت پتروشیمی زمینه اشتغال ایجاد شود و کارگران این شرکت با کسب مهارتهای فنی و مورد نیاز بکارگیری شوند.
به گزارش ایرنا، بیست و نهمین جشنواره امتنان از کارگران با حضور استاندار، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور و جمعی از مسئولان روز دوشنبه در سالن اجتماعات فنی و حرفه ای ایلام برگزار شد و در پایان از گروه های کار، کارگران، واحدهای نمونه و کارآفرینان برتر استان تجلیل بعمل آمد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید