اخبار

دستمزد 800 کارورز ایلامی بزودی پرداخت می شود

دستمزد 800 کارورز ایلامی بزودی پرداخت می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از پیگیری های لازم برای پرداخت دستمزد به کارورزان ایلامی خبر داد و گفت: حقوق این افراد بزودی پرداخت می شود.
شکرالله شیرخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سال گذشته همزمان با سراسر کشور طرح کارورزی در استان اجرا شد و بیش از 800 نفر از دانش آموختگان بیکار دانشگاهی در قالب طرح کارورزی در استان جذب کار شدند.
وی ادامه داد: حقوق این افراد که معادل یک سوم حقوق است، از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه تامین و استان در پرداخت و تامین اعتبار این افراد هیچ دخالتی ندارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تاکید کرد: با توجه به گذشت چهار ماه از شروع این طرح، پیگیری های لازم برای پرداخت دستمزد کارورزان از سوی این اداره کل صورت گرفته که با توجه به قول های مساعد بزودی حقوق آنان پرداخت می شود.
شیرخانی گفت: سهم استان در طرح کارورزی سه هزار و 700 نفر است که مابقی افراد در سال آتی پیگیری برای بیکارگیری آنان انجام می شود.
وی، انتقال مهارت، تجربه و دانش بین بنگاه ها و دانش آموختگان و فراهم کردن زمینه جذب و به کارگیری فارغ التحصیلان در واحدهای صنعتی، خدماتی و کشاورزی و همچنین ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان دانشگاهی از فارغ التحصیلان توسط دولت را از اهداف اصلی این طرح برشمرد.
وی ادامه داد: در این طرح افراد به مدت 2 سال در یک واحد مشغول فعالیت می شوند که بر اساس قرارداد تا 2 سال یک سوم حقوق و بیمه آنها توسط دولت پرداخت و هیچ احقاق حقی از نظر اشتغال برای واحد پذیرنده ایجاد نمی کنند.
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید