اخبار

برنامه یکسان سازی حقوق بازنشستگان به طور جدی دنبال می شود.

برنامه یکسان سازی حقوق بازنشستگان به طور جدی دنبال می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش در جهت یکسان سازی حقوق بازنشستگان را از راهبردی ترین برنامه های دولت و این وزارتخانه در جهت برقراری عدالت اجتماعی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر ربیعی ظهر روز پنجشنبه در جمع بازنشستگان شهرستان ملکشاهی با اشاره به کاهش ۶۷ درصدی قدرت خرید این قشر گفت: من این موضوع را به عنوان مسئله مطرح کردم و پیگیر رفع این مشکل هستم.
وی افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان و تلاش در جهت کاهش این شکاف را بطور جدی در دولت و مجلس پیگیری خواهم کرد.
وزیر رفاه تاکید کرد: امسال نیز با توجه به اینکه پرداخت بدهی دولت به صندوق‌ها در برنامه دولت نبود، تلاش کردیم و برای آن بودجه اختصاص دادیم.
دکتر ربیعی یادآور شد: اگر از من بپرسید این اقدامات کافی است، می گویم خیر، ولی باید جهت را درست ترسیم کنیم و راه را ادامه بدهیم.
وی گفت: هر زمان که بخواهید برای شما وقت خواهم گذاشت. من نه تنها حرف شما را گوش می دهم، بلکه می شنوم، به شما حق می دهم و امور شما را پیگیری می کنم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره تبعیض و ناعادلانه بودن توسعه منطقه ای اظهار کرد: باید مناطق کمتر توسعه یافته مانند شهرستان ملکشاهی در اولویت اعتبارات و تسهیلات قرار گیرند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: باید از استعدادها و ظرفیت های ملکشاهی به بهترین شکل ممکن در جهت ایجاد فرصت های تولید و اشتغال استفاده کرد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: شهرستان ملکشاهی دارای ظرفیت های خوبی در حوزه کشاورزی و دامداری است و در این زمینه نیز سرمایه گذاری های صورت گرفته اما به دلیل نبود زنجیره تولید و مصرف و صنایع تبدیلی باعث متضرر شدن تولیدکنندگان شده است.
دکتر امینی افزود: مشکل اساسی این شهرستان و حتی استان، بیکاری و نبود کسب و کار های پایدار است که امیدورایم با ایجاد کارگاه های وابسته به دولت زمینه رونق تولید و اشتغال در شهرستان فراهم شود.
فرماندار ملکشاهی نیز در این مراسم با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف: کشاورزی، بهداشت و درمانو عمران شهری روستایی گفت: خوشبختانه روند توسعه شهرستان مثبت و رو به رشد است.
محمد تاسمه افزود: این شهرستان ظرفیت های بزرگی در حوزه دامداری، کشاورزی، باغداری، زنبور داری و مرغداری دارد و توانسته قطب تولید گوشت سفید و قرمز، میوه، عسل و دیگر فرآورده های کشاورزی باشد.
وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید، ۲ پروژه مهم و اثرگذار در حوزه آبرسانی و احداث دی کلینیک آغاز شده که امیدواریم با نگاه مثبت استاندار و نمایندگان مجلس روند احداث این پروژه به اتمام برسد.

 

۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۳:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید