اخبار

دو اولویت کاری امسال دولت فقرزدایی و توسعه اشتغال است

دو اولویت کاری امسال دولت فقرزدایی و توسعه اشتغال است
دکتر ربیعی در بیست و چهارمین سفر استانی خود در نشست مشترک شورای اداری و کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام اظهار کرد: همه شاخص‌ها در استان ایلام نشان دهنده وضعیت نامطلوبی است که باید برای کاهش نابرابری و توزیع عادلانه امکانات در آن تلاش بیشتری کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر ربیعی با اشاره به اهمیت استان مرزی ایلام افزود: در ایلام باید مهاجرت معکوس صورت گیرد و امنیت آن نیز تامین شود.
وی با بیان اینکه برای برنامه ریزی بهتر و استفاده از ظرفیت های موجود در استان باید زمینه لازم فراهم شود، گفت: برای ارائه راهکار و استفاده از سرمایه های فکری باید از نخبگان مرکز نشین و ایده های آنها استفاده کرد.
دکتر ربیعی دو اولویت کاری امسال دولت را فقرزدایی و توسعه اشتغال اعلام کرد و افزود: دولت قصد دارد این دو برنامه را دنبال کند و با توجه به برنامه دولت برای کاهش فقر مطلق و محدود کردن آن باید همه مدیران استان به عنوان نمایندگان دولت با هم همدل شوند.
وی یکی از برنامه‌ها برای فقرزدایی و مقابله با فقر مطلق را شناسایی و بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل اعلام کرد و گفت: همه کودکان بازمانده از تحصیل در استان ایلام شناسایی شده‌اند که باید آنها را به مدرسه بازگردانیم همچنین از دیگر برنامه ها زمینه تامین مسکن ۲ معلول به بالا است که در اواخر سال گذشته یارانه تسهیلات آن با موافقت دکتر نوبخت فراهم شده است.
ربیعی افزود: اطلس اجتماعی ایلام آماده شده است و ما آن را برای چکش کاری در اختیار استان قرار می‌دهیم و آماده‌ اختصاص بودجه پژوهشی برای این کار هستیم.

نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: استان ایلام با وجود داشتن پتانسیل و ظرفیت لازم برای اشتغال در آن سرمایه گذاری که مهم ترین نیاز استان است صورت نگرفته و باید به آن نگاه ویژه ای شود.
شادمهر کاظم زاده افزود: برای کاهش بیکاری و اشتغالزایی باید زمینه سرمایه گذاری را در استان فراهم کرد.
وی افزود: به کارگیری نیروهای بومی در حوزه های کارگری، نفت و گاز که به مهمترین دغدغه مردم حوزه جنوبی تبدیل شده باید مورد توجه قرار گیرد.
کاظم زاده ادامه داد: یک هزار ۵۰۰ مسکن مهر در شهرستان دهلران بدون استفاده مانده که امیدواریم برای مددجویان تحت حمایت بهزستی و کمیته امداد تکمیل و در اختیار آنان قرار گیرد
وی تاکید کرد: بیمه کارگران و قالیبافان در حوزه جنوبی استان با مشکل مواجه است که امیدواریم این مشکلات رفع شود.
جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس نیز گفت: دولت در این دوره حساس باید تلاش کند مشکل بیکاری را در کشور رفع کند و با توجه به سهم سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال استان ایلام انتظار می رود از طرح ها و پروژه ها حمایت کند چرا که استان ایلام نیازمند یک برنامه جامع برای فراهم شدن فرصت های شغلی است.
وی بیکاری جوانان را از جمله مهمترین علل مهاجرت دانست و ابراز امیدواری کرد: در دولت جدید موضوع اشتغالزایی در استان مورد توجه ویژه قرار گیرد تا آسیب های اجتماعی هم کاسته شود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید