اخبار

پیدا کردن فهم مشترک از مشکلات بین مردم و دولت ضروری است.

پیدا کردن فهم مشترک از مشکلات بین مردم و دولت ضروری است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت از هیچ تلاشی برای حل مسائل کشور فرو گذار نخواهد کرد و قطعا بدون مردم نمی تواند به حرکت خود ادامه دهد بنابراین باید از مشکلات یک فهم مشترک که ضروری است پیدا شود و راهکار مناسبی برای حل مسایل بیاندیشم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، علی ربیعی در دیدار با نخبگان فرهیخته استان ایلام اظهار کرد: تحولاتی درسطح کشور رخ داده و نظام در جایگاه حساسی قرار گرفته است و در آستانه دو نسل تحولات جمعیتی رخ داده است از این رو باید این مسایل را مورد توجه قرار داد و چشم انداز روشنی به روی ملت باز کنیم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم فقر زدایی, ارتقا زندگی و افزایش قدرت خرید مردم و توجه به جامعه ی کارگری است و تاکنون بیش از 200 هزار میلیارد تومان در حوزه رفاه هزینه شده است.
وی ادامه داد: ما نیازمند نوعی همکاری مشترک و اعتنا به دیدگاه های و اجتماعات محلی هستیم که با باز شدن پنجره جمعیتی باید زمینه اشتغالزایی را فراهم سازیم.
ربیعی افزود: دولت به وصل شدن به بازار جهانی و جذب پول نیاز دارد و باید در این مسیر به فهم مشترک رسید و دشواری مسیر را تحمل کنیم.
وی با بیان اینکه دولت تلاش می کند برای جوانان اشتغال ایجاد کند، گفت: اشتغالزایی سبب می شود امید در بین جوانان افزایش پیدا کند چرا که هیچ جامعه ای با یاس و فقدان راهکار موفق نشده لذا باید برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.
وی رقم بودجه استان را سه هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال در سالجاری عنوان کرد و گفت: مسولان استان می توانند با برنامه ریزی مناسب از این رقم برای اشتغالزایی در سطح استان استفاده کنند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با توجه به هم مرز بودن استان ایلام با کشور عراق مسئولان استانی با تلاش کنند زمینه صادرات در استان ایلام را فراهم و بازار عراق مد نظر داشته باشند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مهم ترین دغدغه مردم استان ایلام ایجاد اشتغال و رونق اجتماعی است.
جلال میرزایی افزود: استان ایلام جز 10 استانی است که کمترین میزان رضایت را از وضعیت معیشتی خود دارند و اعتماد سیاسی مردم به نهادهای دولتی نسبت به نورم کشور 2 برابر کمتر است.
میرزایی تاکید کرد: 65 درصد مردم استان ایلام معتقدند وضعیت رفاهی آنان در آینده فرقی نمی کند یا بدتر خواهد شد و این موضوع باعث ناامیدی آنان شده است.
وی با بیان اینکه 40 درصد مردم ایلام نگران آینده شغلی فرزندانشان هستند، گفت: با نگاه عملیاتی استاندار و سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شاخص ها را بهبود بخشیم چرا که در صورت ادامه این روند مشکلات بیشتری بوجود خواهد آمد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید