اخبار

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام
عصر روز یکشنبه بیست و هفتم اسفندماه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان به ریاست دکتر درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام و با حضور مهندس شیرخانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و مدیران بانک های عامل و دستگاه های اقتصادی و اجرایی استان در محل سالن جلسات استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر درویشی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: جذب تسهیلات اشتغال زایی باید با کیفیت در دستور کارگروه قرار گیرد.
 معاون امو راقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام گفت: اصل بر جذب با کیفیت تسهیلات اشتغال زایی در استان است و بانک ها و دستگاه های اجرایی نظارت کافی بر طرح های اشتغال زایی را مصوب داشته باشند، بدین معنی که طرح‌های پایداری و اشتغال مناسب را داشته باشند.
دکتر درویشی با تأکید بر جذب با کیفیت تسهیلات افزود: اصل بر این است که تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی تا تیرماه سال 97 می بایست جذب شود و در این خصوص کمیته ها، کارگروه های شهرستان ها و به تبع آن استان و دستگاه های تخصصی باید با جدیت در این خصوص فعال باشند و نسبت به بررسی و کارشناسی دقیق و اصولی و البته سریع طرح های ثبت شده در سامانه کارا اقدام نمایند.
 وی با تأکید بر نظارت دقیق بیان داشت: طرح های اشتغال زایی باید به گونه ای تصویب شود که زمینه نظارت بعد از تصویب طرح ها وجود داشته باشند و در این خصوص کمیته های فنی فعال عمل نمایند و نظارت عالیه نیز بر عهده کارگروه است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، تحلیل دقیق آمارها را از اولویت های کارگروه دانست و خاطر نشان کرد: با تحلیل محتوای آمارها و بررسی کارشناسی آن ها می توان نسبت به اتخاذ تصمیمات مناسب اقدام نمود.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام گفت: تاکنون بیش از 8338 طرح اشتغال زایی در اشتغال روستایی و فراگیر ثبت نام صورت گرفته است که برای استان ایلام در طرح اشتغال روستایی بیش از 108 میلیارد و در اشتغال فراگیر نیز بیش از 112 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت تخصیص یافته است که باید تا تیرماه امسال نسبت به جذب آن اقدام نمود.

وی با بیان اینکه در استان ایلام، 8 هزار و 338 متقاضی ثبت‌نامی در سامانه کارا داریم، افزود: خوشبختانه توانستیم با اطلاع‌رسانی منسجم در این حوزه اطلاعات مورد نیاز متقاضیان را در اختیار آنها قرار دهیم.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اضافه کرد: از 8 هزار و 338طرح ثبت‌نامی در سامانه کارا، تعداد یک هزار و 426 طرح توسعه‌ای، یک هزار و 688 طرح در گردش و پنج هزار و 224 طرح نیز جدید هستند.
مهندس شیرخانی در ادامه با بیان اینکه از تعداد طرح‌های ثبت‌نامی در سامانه کارا هفت هزار و 461 طرح روستایی و 877 طرح فراگیر هستند.

وی با اشاره به اینکه در اجرای ثبت طرح‌ها در سامانه کارا ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: در تفکیک نوع طرح‌های ثبت‌نامی در سامانه کارا می‌توان گفت که بخش کشاورزی با شش هزار و 403 طرح، بخش صنعت با یک هزار و 167 طرح و بخش خدمات نیز با 768 طرح سه بخش اول مورد تقاضای افراد هستند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام سهم اعتبارات روستایی در حوزه مشاغل را 108 میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام و عنوان کرد: بانک‌های عامل ما در این حوزه شامل کشاورزی با 123 طرح، توسعه تعاون با 59 طرح، پست بانک با 28 طرح و صندوق کارآفرینی سه هستند.
مهندس شیرخانی اظهار کرد: در بخش تسهیلات اشتغال فراگیر نیز سهم استان ایلام 112 میلیارد تومان بوده که تاکنون 42  میلیارد تومان آن برای 129 طرح مصوب شده است.
وی در پایان گفت: در بخش اشتغال فراگیز نیز ادارات جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و صنعت و معدن به ترتیب بیشترین سهم را دارند.

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید